Cesty sú pripravené na zimnú údržbu

Už v týchto dňoch sú údržbové vozidlá pripravené na príchod zimy. Mesto ich má na sklade celkom 13, pričom ďalších 9 áut si v prípade hustého sneženia dokáže zapožičať.

 „Momentálne máme na skladoch viac ako 800 ton posypového materiálu,“ informoval hovorca mesta Nitra, Tomáš Holúbek.

Podľa vyjadrenia Ľubomíra Muziky má mesto Nitra k zimnej údržbe aj dostatok šoférov. „Na 13 vozidiel máme k dispozícii celkovo 4 dispečerov a 24 šoférov,“ vysvetlil odborný referent Strediska mestských služieb.

V pohotovosti nie sú iba mestské služby, ale aj cestári z Regionálnej správy a údržby ciest. Tí majú na zimnú údržbu pripravených 21 vozidiel. „V našej správe sú cesty prvej triedy, ktoré robíme pre Slovenskú správu ciest, a cesty druhej a tretej triedy, ktoré patria VÚC Nitra. Máme pripravené zásoby soli aj potrebné množstvo kameňa,“ povedal Lubor Andrášik, vedúci RSaÚC Nitra.

Novela zákona prijatá v minulom roku skomplikovala zimnú údržbu najmä mestám a obciam. Po novom sú povinné odpratávať sneh aj na chodníkoch pred súkromnými nehnuteľnosťami. Na takmer 400 kilometrov chodníkov, ktoré máme v meste, nebudú pracovníci mestských služieb stačiť. Radnica preto v týchto dňoch hľadá ľudí, ktorí sú ochotní sneh odpratávať. Mesto im sľubuje aj finančnú odmenu v podobe 5 eur na hodinu.

Televízia Nitrička

Forgot Password