Čermáň pripravil pre seniorov vianočné posedenie

Mestská časť Čermáň aj tento rok pripravila vianočné posedenie so seniormi. Nechýbal kultúrny program ani malé prekvapenie.

V stredu poobede sa Dom Matice slovenskej na nitrianskom Čermáni zaplnil staršími obyvateľmi sídliska. Prišli sa pozrieť na program, ktorý pre nich mesto pripravilo.

V úvode stretnutia všetkých privítal predseda výboru mestskej časti Čermáň Róbert Rathouský. Vo svojej reči prítomným poďakoval za účasť a seniorom poprial príjemný kultúrny zážitok. Na milé podujatie sa prišli pozrieť aj ostatní členovia výboru. „Som veľmi rád, že môžeme každoročne usporadúvať takéto stretnutie, na ktorom sa vieme zísť a stráviť spolu príjemné chvíle,“ povedal za všetkých Rathouský.

O program sa postarali deti z Materskej školy Golianova a žiaci Základnej školy Cabajská.

Dynamické vystúpenie škôlkárov roztlieskalo hľadisko. Svojím spevom a tancom rozžiarili okrem vlastných starých rodičov aj zvyšok sály. Hrdosť neskrývala ani učiteľka, ktorá za deti aj pedagogický kolektív popriala starkým príjemné sviatky. Školáci sa predstavili scénkou aj hudobným vystúpením.

Prejav detí sa páčil aj pánovi Jánovi, jednému z návštevníkov podujatia: „Som milo prekvapený, že deti sa takto dali do spevu aj tanca a nehanbia sa.“ Na otázku, či by okrem vystúpení školákov privítal ešte niečo, odpovedal jednoznačne. „Možno nejakého veľkého speváka, ktorý by zaspieval šlágre našej mladosti,“ dodal so smiechom.

Vystúpenie detí z MŠ Golianova

Neprehliadnuteľná však bola nízka účasť, na ktorú upozornila aj seniorka Mária: „Uvažovali sme, či s manželom vôbec prísť. Nedostali sme pozvánku, tak sme si neboli istí, či sme vítaní.“ Až neskôr zistili, že mesto tento rok pozvánky na posedenie s dôchodcami neposielalo. „Boli vyvesené nejaké oznamy, ale to je všetko,“ doplnila pani Mária.

Mestská časť však tento rok osobne dôchodcov pozvať nemohla. „Pozvánky sme nemohli osobne každému posielať, nakoľko v zmysle zákona o osobných údajoch nám nebol poskytnutý zoznam a adresy dôchodcov,“ spresnila Anna Dírešová, sekretárka výboru mestskej časti Čermáň.

Vystúpenie detí zo ZŠ Cabajská

Vyzerá to tak, že zákon o ochrane osobných údajov z minulého roka reálne ovplyvnil účasť dôchodcov na posedení. Zatiaľ, čo po minulé roky bola sála Domu Matice slovenskej plná, v stredu seniori obsadili len necelú polovicu miest.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password