Centrum mesta čaká ďalšia výstavba

Štúrova ulica by mala mať nový polyfunkčný dom. Kto bude projekt zastrešovať, sa dozvieme až koncom septembra, momentálne prebieha architektonická súťaž.

tesco prior

Víťazov súťaže môže byť viacero, prihlásiť sa môže jednotlivec alebo celý tím. Záujemcovia však musia spĺňať prísne kritériá. „Súťaže sa môže zúčastniť architekt alebo tím architektov, pričom má byť splnená podmienka, že aspoň jeden člen tímu je autorizovaný architekt a zároveň má skúsenosti s realizáciou aspoň jednej stavby, ktorej stavebné náklady boli minimálne 1 milión ,“ vysvetľuje Lucia Berešová, projektová manažérka zo spoločnosti Investor Bevelis.

Ilustračné foto

V centre mesta, na území dnešného parkoviska bývalého obchodného domu a trávnatej časti, by tak mal po novom vyrásť mestský dom so 4 poschodiami. Jeho prevádzka má slúžiť najmä verejnosti. V budove by sme mali, podľa plánu, nájsť rôzne administratívy či samotné sídlo investora.

Verejnosti sa však ďalšia výstavba uprostred mesta nepozdáva.

Podľa ohlasov obyvateľov mesta Nitry bude posledná mestská zeleň v centre zničená. Mesto zaujíma voči týmto námietkam rezervované stanovisko, zatiaľ sa totiž nedokáže presne určiť, ako bude projekt vyzerať. „Vieme potvrdiť, že tento trávnatý pás bude zabratý, ale aká bude za neho náhrada, to je v tejto veci hovoriť ešte veľmi predčasné,“ odkazuje hovorca mesta Nitry Tomáš Holúbek.

Ilustračné foto/Pixabay

Investor má však na vec jasný názor, zeleň treba, keďže slúži ako prirodzený zberač vody, poskytuje tieň a znižuje okolitú teplotu.

„Určite budeme preferovať prírodné prvky a prvky živej zelene ako aj výsadbu stromov do spevnených plôch,“ dodáva Lucia Berešová.

Aký ráz bude mať nová výstavba, kto bude jej architektom, či sa zachová kolorit mesta a mestská zeleň, sa dozvieme až koncom septembra.

Viac sa dozviete v reportáži TV Nitrička.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password