Cena vstupenky na koncert môže prudko vzrásť. Umelci zastávajú protichodné názory

Celosvetová pandémia zasiahla aj interpretov a hudobníkov, ktorých väčšinové príjmy pochádzali z vystúpení. Cena lístka sa tak môže zvýšiť.

Hromadné podujatia dostali síce od premiéra Igora Matoviča zelenú, ako však sám podotýka, stále sa na ne vzťahujú obmedzenia. Na veľké koncerty a festivaly môžeme zabudnúť. Sám premiér vysvetľuje vo svojom videu zverejnenom na jeho facebook stránke, že do konca roka budú hromadné podujatia dovolené len pre maximálne 1000 osôb. „V prípade hromadných podujatí prichádza nie teraz od stredy, ale od tej ďalšej stredy k zmene, že budú dovolené pre maximálne 500 osôb a od 1. júla do konca roka maximálne do 1000 osôb. Preto do konca roka, aby, teda nikto nesníval o nejakých Leteckých dňoch, kde chodí 100, 200 tisíc ľudí alebo iných hromadných podujatiach. Bohužiaľ, situácia je jednoducho taká, je dobré povedať vopred, ako sa máme zariadiť, aby aj v prípade takýchto väčších akcií ľudia dopredu vedeli – tí, ktorí to organizujú, čo ich čaká,“ vysvetľuje premiér Igor Matovič.

Samotní interpreti sa k obmedzeniam stavajú rôznorodo. „Nám tá hudba tak chýba, že sa to určite oplatí minimálne z toho psychologického hľadiska,“ prezrádza Dominika Titková, speváčka a hudobníčka. Z jej pohľadu sa výška vstupného v prípade ich možných vystúpení zvyšovať nebude. „Nechceme to meniť, ako to bolo ťažké pre nás, tak to bolo ťažké aj pre všetkých ostatných ľudí a myslím si, že by to bolo kontraproduktívne, keby zvyšujeme nejaké ceny. To by asi nebolo pekné,“ hovorí Titková.

Rovnaký postoj zastal aj známy nitriansky spevák Mário „Kuly“ Kollár. Dokonca uvažuje aj o tom, že kapely budú musieť ceny znižovať: „Ak mierite na financie, tak o to nám nejde, my chceme hlavne hrať a byť medzi ľuďmi. Myslím, že kapely budú musieť ísť dole so vstupným, pretože ľudia si budú predsa len tie financie strážiť viac.“

Trocha rezervovanejší postoj zaujíma ďalší nitriansky umelec Itcho Pčelár, ktorý vidí v kríze možnosť prehodnotiť svoje postoje, či už voči hudbe alebo životu, ďalej nevysvetľuje „Ja som si práve povedal, že teraz je taká doba, kedy sa dá ako keby odtiahnuť trošičku od toho. Dať si takú malú pauzu a zistiť či to, akým smerom ideme, je správne,“ odpovedá Itcho Pčelár, spevák.

Iní interpreti zas priznávajú, že cena vstupného pôjde v ich prípade hore, keďže treba zaplatiť potrebné náklady: „Treba to zaplatiť, aby sme to dali. Tí ľudia si musia uvedomiť, že to, čo svojho času zaplatilo 1000 ľudí musí zaplatiť 100 ľudí,“ vysvetľuje Marek Viršík, bubeník a manažér.

Ako sa umelci popasujú s včerajším vyhlásením nášho premiéra, ukáže čas.

Viac sa dozviete v reportáži TV Nitrička tu.

Zdroj foto: Pixabay

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password