Cena Lúč z tmy pozná svojich majiteľov

Ocenenie bolo odovzdané už po tretíkrát.

Ocenenie Lúč z tmy organizuje občianske združenie EduRoma a Ústav romologických štúdií Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva UKF. Cena je určené osobnostiam presadzujúcim zlepšenie postavenia rómskej menšiny, ktoré sa dlhodobo a významným spôsobom podieľajú na budovaní mostov medzi Rómami a majoritou. Tento rok bolo ocenenie laureátom odovzdané po tretíkrát.

Cenu si prevzali Viera Kalmárová a Tomáš Ščuka.

Viera Kalmárová je bývalá hlavná školská inšpektorka a Tomáš Ščuka pracuje ako regionálny koordinátor pre národný projekt terénna sociálna práca v Spišskej Novej Vsi. Ocenenie si ako absolvent UKF prebral z rúk Rastislava Rosinského, dekana Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva UKF: „Som hrdý na to, že sú naši absolventi úspešní. Tomáš bol takým lúčom túto jar pre mnohých ľudí, ktorí ostali v karanténe na niekoľko týždňov.“ Sám pritom tvrdí, že svoju prácu neberie nejako zvláštne. Pomoc druhým je už niekoľko rokov prirodzená súčasť jeho pracovného aj osobného života.

Pre priaznivcov projektu je záznam z odovzdávania cien dostupný na stránkach alebo facebookových profiloch Denníka N alebo časopisu Týždeň.

Foto: UKF v Nitre

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password