Celonárodný festival divadla v Močenku nezastavila ani pandémia

Podujatie s názvom Gorazdov Močenok predstavuje v poradí 28. ročník celonárodného festivalu kresťanského divadla.

Hoci tento rok nepraje veľkým verejným podujatiam, organizátori kresťanského divadelného festivalu nestrácali vieru. Pandémia síce skomplikovala celú situáciu, no nakoniec nezabránila podujatie, predsa len, znovu realizovať. „Napriek súčasnej situácii s COVID-19, sa v dňoch 26. júla – 2. augusta 2020 uskutoční XXVIII. ročník Celonárodného festivalu kresťanského divadla Gorazdovho Močenku 2020,“ informuje nitrianske biskupstvo.

Zdroj: Staré divadlo Karola Spišáka FB

Oslavy divadla, preto sprevádza viacero opatrení, ktoré stanovil aj krízový štáb Úradu vlády SR. „Organizátori pristúpili k rozhodnutiu na základe informácií z krízového štábu Úradu vlády a MZ SR, ktorí vydali stanovisko o možnostiach a podmienkach zorganizovania hromadných podujatí s účasťou verejnosti za podmienok stanovených epidemiológmi a s rešpektovaním odporúčaných preventívnych opatrení,“ vysvetľuje biskupstvo.

Aktéri podujatia však podľa vyjadrení biskupstva prosia svojich návštevníkov a účastníkov programových aktivít o rešpektovanie bezpečnostných a hygienických opatrení. „Počas celého festivalu budú organizátori dbať najmä na dôkladnú prevenciu spojenú s aktuálnou situáciou COVID-19 a aplikovať nariadenia epidemiológov,“ uvádza Farský úrad z Močenku.

Súčasťou podujatia sú aj tvorivé dielne, ktoré vedú profesionálni slovenskí lektori.

Zdroj: Staré divadlo Karola Spišáka FB

Osemdňový program ponúka:

  • prednášky
  • semináre
  • workshopy
  • koncerty
  • divadelné predstavenia
  • duchovný program

Okrem iného čaká návštevníkov v stredu 29. júla 2020 o 14.30 hod. požehnanie pútnikov – putovanie po ceste solúnskych bratov. V sobotu 1. 8. 2020 o 10.00 sa zas v Kultúrnom dome v Močenku uskutoční bábkové predstavenie Legenda o Svoradovi a Benediktovi. „Podujatie vyvrcholí v nedeľu 2. augusta 2020 na Gorazdove, kde bude celebrovať slávnostnú svätú omšu Mons. František Rábek, ordinár OS a OZ SR a rodák z Močenku “ dodáva nitrianskej biskupstvo.

Viac sa dozviete v upútavke TV Nitrička.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password