Časť Štúrovej ulice v okolí železničného priecestia bude uzavretá

Dôvodom je výstavba cyklotrasy Mlynárce – Diely – Klokočina, ktorá si vyžiada výmenu koľajníc, informoval hovorca mesta Nitra Tomáš Holúbek.

Prejazd bude uzavretý od štvrtka 14. decembra do stredy 20. decembra vrátane.

Práce na výstavbe cyklotrasy, spájajúcej mestské časti Mlynárce a Klokočina, finišujú. Výmena koľajníc na železničnom priecestí na Štúrovej ulici, kde sa budú meniť senzory, je poslednou fázou výstavby.

Obchádzková trasa povedie cez Pražskú a Kmeťovu ulicu.

Obmedzenie sa dotkne aj mestskej hromadnej dopravy, ktorá bude presmerovaná na obchádzkové trasy. Linky 8, 18 a 21 pôjdu medzi zastávkami Rybárska a Pekárne v oboch smeroch obchádzkou po Pražskej ulici poza železničnú trať. Na obchádzkovej trase budú zriadené dve dočasné zastávky ako čiastočná náhrada za zrušené zastávky Železničná zastávka Mlynárce a Bolečkova. Linka 22 bude premávať po rovnakej obchádzke ako ostatné linky, nebude však obsluhovať konečnú zastávku Rybárska. Školský spoj linky 6 z Mlynáriec na Klokočinu bude začínať na dočasnej zastávke na rohu Pražskej a Piešťanskej ulice.

Zrušené budú zastávky Železničná zastávka Mlynárce, ktorá bude čiastočne nahradená dočasnou zastávkou na Pražskej ulici.

Zastávka Bolečkova bude čiastočne nahradená dočasnou zastávkou na Pražskej ulici, zastávky Chotárna a Dubíkova budú dočasne zrušené bez náhrady.

Televízia Nitrička

Forgot Password