Časť poslancov sa obáva platobnej neschopnosti. Žiadajú prijatie úsporných opatrení

Pandémia spôsobila škrt cez rozpočet viacerým slovenským mestám. Nepriaznivý trend vývoja ekonomiky pociťuje i Nitra.

Odhad výpadku príjmov mesta za prvý polrok kalendárneho roka je približne 6,39 milióna eur bez doplatku za služby vo verejnom záujme spoločnosti Arriva vo výške 2,8 milióna eur, upozorňujú nitriansky poslanci v otvorenom liste primátorovi. „Keďže máme obavy, že rezervný fond mesta a kontokorent nepokryjú dostatočne finančné náklady na chod mesta v poslednom štvrťroku 2020, žiadame prijať úsporné opatrenia vo výdavkoch, ako to urobili iné mestá, aby sa mesto Nitra nedostalo do platobnej neschopnosti v závere roka,“ dôvodia poslanci mestského zastupiteľstva.

Časť z nich preto vyzýva primátora Mareka Hattasa, aby urýchlene zvolal mimoriadne zastupiteľstvo s jediným bodom programu.

Tým by mala byť úprava rozpočtu Nitry na rok 2020 prijatím opatrení na zníženie výdavkov mesta vzhľadom na nepriaznivý trend vývoja ekonomiky v dôsledku pandémie nového koronavírusu. „Som veľmi rád, že poslanci mestského zastupiteľstva sa aj naďalej zaujímajú o veci verejné. Finančné otázky budeme riešiť na mestskom zastupiteľstve, ktoré je naplánované na 10. septembra, pričom sa budeme riadiť odporúčaniami ministra financií Eduarda Hegera,“ odkázal poslancom primátor, ktorý im za prejavený záujem riešiť ekonomické témy ďakuje. Teším sa na konštruktívnu debatu a to najskôr na mestskej rade 25. augusta a následne na mestskom zastupiteľstve 10. septembra,“ uzavrel Hattas.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Televízia Nitrička

Forgot Password