Čas vysvedčení je tu…

S pribúdajúcim počtom samovrážd detí kvôli vysvedčeniu robí polícia na školách osvetu. Vyzýva žiakov, aby sa nebáli prísť domov aj s horšími známkami na vysvedčení.

Vysvedčenie nie je záležitosťou jedného dňa, je výsledkom polročnej snahy dieťaťa. Pre rodiča, ktorý má svoje dieťa pod kontrolou, by nemalo byť žiadnym prekvapením. Ak už sa horšie známky na vysvedčení vyskytnú, dieťa by sa nemalo báť prísť domov. Aj keď sa o radosť na oboch stranách zjavne jednať nebude, každý má talent na niečo iné a vysvedčenie ani zďaleka nie je tá najdôležitejšia vec na svete. Na to práve dnes upozorňuje aj polícia SR.

„Polícia počas preventívnej činnosti na školách v čase pred odovzdávaním vysvedčení zdôrazňuje školopovinným deťom a mládeži, aby sa ani v prípade, keď vysvedčenia nezodpovedajú predstavám rodičov, neobávali ich reakcií,“ informuje polícia na svojej facebookovej stránke.

Polícia vyzýva tiež rodičov, aby zvážili trestanie detí za zlé vysvedčenie.

Miesto trestov odporúča skúsiť sa s deťmi pozhovárať s porozumením a nešetriť vľúdnym slovom. „Krik, tresty a fyzické násilie problém zväčša aj tak nevyriešia, veľakrát majú práve opačný účinok. Dieťa so zlým vysvedčením v ruke sa potom v obave z reakcie rodičov bezcieľne potuluje mestom, obracia sa s prosbou o pomoc na cudzích ľudí, volá na linky dôvery, no a rodičia, márne čakajúci na návrat syna či dcéry zo školy, sa po vyčerpaní všetkých možností obracajú na políciu,“ dopĺňa polícia.

Po zažití takejto situácie si rodičia prajú už len jedno, aby bolo zasa všetko tak, ako bolo predtým.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password