Už čoskoro: Campana Batucada rozbubnuje Nitru

Za energickými rytmami samby nemusíte ísť do Brazílie. Stačí prísť v nedeľu o 18. hodine do mestského parku na Sihoti.

foto zdroj: web Campana Batucada

V nedeľu 11. augusta sa v  parku na Sihoti uskutoční podujatie s názvom Bubny v parku 2019. Ide o akciu, ktorá sa koná v rámci nitrianskeho kultúrneho leta a každoročne priláka mnoho ľudí.

Tento rok je to už deviatykrát, čo Campana Batucada rozozvučí mesto pod Zoborom. Opäť sa môžete tešiť na workshop bubnovania, ktorý povedie Igi „Presidente“ Holka. 

„Sme Prvá škola samby na Slovensku a k dispozícii dávame cca 100 špičkových nástrojov. Pred bubnovačkou sa diváci môžu tešiť na vystúpenie našej skupiny, ale o čo pôjde v nedeľu, je spoločne si zahrať a dať príležitosť všetkým, ktorí prídu,“  vyjadril sa pre Nitriansky hlásnik Igor Holka. 

Slovenský rekord

Nitran Igor Holka je líder najväčšieho sambového orchestra na Slovensku. V roku 2014 sa podarilo Prvej škole Samby na Slovensku – Campana Batucada – zapísať sa do Knihy slovenských rekordov vďaka najväčšiemu počtu bubeníkov. 

Učil sa od majstrov

Igi „Presidente“ Holka sa inšpiroval od bubeníkov na celom svete. Zúčastnil sa projektu Bubny sveta, ktoré sa konali v Afrike, Brazílii či Uruguaji. Dokonca sa predstavil aj na brazílskom karnevale v Salvadore da Bahia. Campana Batucada vystupovala aj na najväčšom európskom festivale samby v Coburgu. Okrem iného nahrala i hymnu slovenskej výpravy paraolympionikov v Riu de Janeiro v roku 2016.

foto zdroj: web Campana Batucada

Vlastný festival

Ak nemôžete prísť tento víkend, 14. septembra si nenechajte ujsť festival pri príležitosti oslavy 11 rokov CAMPANA BATUCADA, s názovom CAMPANA FEST, ktorý ukončí kultúrne leto v Nitre. 

„Tomuto dávam celoživotné skúsenosti a známosti. Čakáme 4 hostí z Brazílie, ktorí prídu len kvôli môjmu festivalu + tanečníčka z Brazílie,“ uviedol Holka.

Televízia Nitrička

Forgot Password