Čakali pred divadlom celé hodiny

Predaj bol spustený 20. decembra. Väčšina bankoviek sa už predala.

Zdroj: fb Divadlo Andreja Bagara

Divadlo Andreja Bagara spustilo oficiálny predaj zberateľskej bankovky s vyobrazením režiséra Jozefa Bedárika. Unikátna bankovka prilákala do Nitry aj ľudí zo vzdialenejších kútov Slovenska. Niektorí prišli až z Popradu, či Kežmarku. „Mnohí zberatelia pricestovali už deň pred predajom eurobankoviek a pred divadlom strávili celú noc na kempingových stoličkách a v spacích vakoch. Prvými majiteľmi zberateľskej eurobankovky sa stal pán Ladislav so synom Petrom, ktorý na ňu pred divadlom čakali už od štvrtka,“ uviedol riaditeľ DAB Jaroslav Dóczy.

Záujem bol tak veľký, že väčšina banoviek sa predala v priebehu niekoľkých hodín.

Bankovku s podobizňou Jozefa Bednárika divadlo vydáva pri príležitosti jubilejnej 70. sezóny. „Jozef Bednárik je prvou slovenskou osobnosťou z oblasti dramatických umení, ktorá sa objaví na suvenírových bankovkách,“ uviedol riaditeľ DAB Jaroslav Dóczy. Vyšla v limitovanom počte 10-tisíc kusov a je poctou jednému z najvýznamnejších slovenských divadelníkov. Jozef Bednárik začínal v nitrianskom divadle ako herec v roku 1971. Neskôr pôsobil ako profesionálny režisér a uviedol tu tiež množstvo svojich činoherných a muzikálových predstavení.

Zberateľská bankovka s hodnotou nula

DAB si osobnosť pripomenie aj osadením busty od akademického sochára Milana Ormandíka, vyrytím jeho mena do Steny slávy vo foyer DAB a poštovými známkami, ktoré budú na divadelných novoročných prianiach.

Predaj zberateľskej eurobankovky prebieha podľa istých pravidiel. Napríklad bankovky s číslami 1 až 100 sa do predaja vôbec nedostali. DAB ich bude využívať pri špeciálnych príležitostiach alebo na charitatívne dražby. Pri bankovkách s číslami od 101 do 1000 a od 1001 do 1900 bol počet kusov predaných jednej osobe limitovaný.

Zvyšné kusy DAB predáva vo svojich pokladniciach v čase otváracích hodín od 8.30 do 18.30 hod.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password