Čaká nás víkend bohatý na divadelné predstavenia

Inscenácie si môžete pozrieť priamo v divadlách, ale i v online podobe.

Turistické informačné centrum (TIC) organizuje bezplatnú prehliadku mesta, ktorá sa bude konať 19. februára pri príležitosti osláv Svetového dňa sprievodcov cestovného ruchu. Zraz bude o 15. hodine pred budovou TIC na Štefánikovej ulici. „Prejdeme sa centrom, prenesieme sa časom a nazrieme do minulosti pomocou webovej aplikácie, dobových fotografií a príbehov s profesionálnymi sprievodcami,“ informovalo TIC.

Bude možné využiť aj aplikáciu Mesto v meste, ktorá ponúka pohľady na Nitru v minulosti.

Súčasťou aplikácie sú napríklad dobové fotografie či zábery na ulice, ktoré už nejestvujú. Aplikácia ponúka možnosť prejsť si jednotlivé lokality, na ktorých sa zobrazia historické miesta a budovy.

Zdroj: nitra.eu

V sobotu sa môžete tešiť na predstavenie o dvojičkách – Danka a Janka. Nosia rovnaké šaty, majú rovnaké vlasy a rovnako rady majú rady fantazírovanie. „V hravej, veselej a fantazijnej inscenácii vás zoznámia so svojimi dobrodružstvami aj s rozprávkovými kamarátmi. Okrem toho vám ukážu, že aj keď sa nie vždy zhodnú, spolu sa dokážu so všetkým vysporiadať,“ píše sa o inscenácii na stránke Starého divadla.

Predstavenie začína o 15:00 v Kultúrnom dome Močenok a cena vstupenky je 5 €.

Zdroj: sdn.sk

V sobotu sa taktiež môžete prísť na predstavenie Prízraky. Ako píše sám autor: „Je to príbeh o bolesti, porozumení, zúfalstve, trápnosti a hanbe. Hovorí sa v ňom o láske, o smrti a o katastrofe. Hra o tebe, ktorý chceš byť sám sebou!“ píše sa na stránke Starého divadla. Hra pre mládež The Monster in the Hall (Prízraky), ktorá bola uvedená v roku 2010, má na svojom konte množstvo uvedení vo Veľkej Británii a v zahraničí.

Hru si môžete pozrieť o 17:00 z pohodlia domova a cena vstupného je 4 eurá.

Heslom „Jediné istoty na tomto svete sú smiech a dane…“ sa riadili aj tvorcovia komédie Divadla Andreja Bagara v Nitre. Inscenáciu Láska, sex a dane si môžete pozrieť v sobotu o 18:30 vo Veľkej sále – Divadlo A. Bagara. Ceny vstupenky je 12 až 18 eur.

V tejto iskrivej komédii nikto nevie, kto kým a kto s kým v skutočnosti naozaj je!

Hlavný hrdina prišiel na to, ako roky úspešne využívať značné daňové úľavy nie celkom korektným, no o to vynaliezavejším spôsobom. „Teraz však hrozí, že jeho malé nevinné podvody odhalí daňový kontrolór a tým ho dostane do vzťahových rébusov bizarných rozmerov,“ píše sa na stránke divadla.

Zdroj: DAB.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password