Čaká nás slnečný víkend. Už máte program?

Modelárska výstava, zborový spev či divadelné predstavenie v Novom divadle v Dome Matice slovenskej. Aj toto môžete zažiť počas nasledujúceho víkendu.

Zdroj: shemakesmetravel.com

Modelársky klub Zobor Nitra organizuje 27. ročník podujatia Nitra Model 2021. Akcia sa bude konať v Mestskej športovej hale na Dolnočermánskej 105 v sobotu (16. 10.) od 08:00 do 16:00. Fanúšikovia papierových a plastových modelov vozidiel, lietadiel a iných predmetov si môžu prísť užiť výstavu, ktorá bude spojená so súťažou. Ako pripomínajú organizátori na svojej stránke, podujatie sa bude konať v režime OTP.

Ako pripomínajú organizátori na svojej stránke, podujatie sa bude konať v režime OTP.

Časový harmonogram súťaže:

08.00 – 10.30  preberanie modelov do súťaže
10.30 – 10.35 slávnostné otvorenie súťaže
10.30 – 14.00  hodnotenie modelov, sprievodné programy
14.00 – 15:00  vyhlásenie výsledkov

Zdroj: mkzobor.sk

Milovníci zborového spevu určite ocenia koncert Českého chlapčenského zboru Boni pueri, ktorý sa uskutoční v sobotu 16. októbra 2021 o 16:00 v Katedrále sv. Emeráma na Nitrianskom hrade. V programe zaznie dielo Leopolda Hofmanna Requiem, na organe sprevádza Robert Fuchs a diriguje Marek Štilec. Koncert sa uskutoční v súlade s aktuálne platnými protipandemickými opatreniami a vstup je voľný.

Zdroj: festivaly.eu

16. októbra od 17:00 do 18:00 sa v Novom divadle v Dome Matice slovenskej uskutoční predstavenie, ktoré nie určené výhradne deťom. Kozliatka a vlk boli prvou inscenáciou Nového divadla. Kultové predstavenie o malých, hlúpučkých, neposlušných, no milých kozliatkach, v ktorom spoznáte naozajstnú podobu strašidelného vlka, je určené pre deti od troch rokov. Vstupné je 6 eur.

Nadčasovosť tém, ako sú dôverčivosť či prehnaný strach, ocenia v predstavení aj dospelí diváci.

Zdroj: Facebook – Nové divadlo

Televízia Nitrička

Forgot Password