Čaká nás prevažne jasný týždeň

Teplota by mala počas nabližších dní mierne stúpať.

Foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Slnečné počasie bude pokračovať aj začiatkom budúceho týždňa. V pondelok denné teploty vystúpia maximálne na 16 – 21 ℃. Očakáva sa juhovýchodný až južný vietor s rýchlosťo 10 až 25 km/h, v nárazoch okolo 50 km/h. Cez deň bude jasno a slnečno.

V utorok bude naďalej prevažne jasno a teplo. Maximálne denné teploty opäť dosiahnu 16 až 21 ℃. Fúkať bude slabý vietor s rýchlosťou do 20 km/h. Nočné teploty klesnú na 1 až -4 ℃, na juhozápade bude miestami okolo 3 ℃.

Od stredy môžu teploty mierne stúpať.

Slovenský hydrometeorologický ústav hlási v stredu denné tepoloty maximálne vo výške 17 – 22 ℃, prevažne jasné počasie a slabý vietor. Aj nočné teploty budú podľa predpovedí miernejšie. Očákava sa najmenej 4 až -1 ℃.

Na zelený štvrtok nás bude sprevádzať jasné až polojasné počasie s maximálnymi dennými teplotami 17 – 23 ℃ a nočnými teplotami 5 až -1 ℃.

V piatok opäť teploty počas dňa vystúpia na 17 až 23 ℃, no môže sa vyskytovať malá miestami prechodne zväčšená oblačnosť. Po dlhšom čase sa nočné teploty nemusia pohybovať v mínusových hodnotách, klesnú minimálne na 6 až 0 ℃.

S príchodom víkendu sa teploty udržia.

Maximálne denné teploty 17 – 23 ℃ a minimálne nočné teploty 7 – 1 ℃ bude počas víkendových dní sprevádzať malá, miestami zväčšená oblačnosť. Hlásené sú aj ojedinelé prehánky či dokonca búrky.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password