Byť offline je IN

Nech dá ruku na srdce ten, kto netrávi väčšinu dňa s mobilom v ruke.

Mobilné telefóny sú perfektné zariadenia, ktoré sú nám mnohokrát veľmi nápomocné v rôznych komplikovaných situáciách. Kedy však nastáva ten okamih, že nám používanie mobilu prerastá cez hlavu a rapídne zasahuje do bežného života?

Telefón nepatrí do postele
Je vedecky dokázané, že pre pokojný spánok by sme nemali používať náš mobilný telefón minimálne dve hodiny pred spánkom. Aby ste si nepoškodili tvorbu melatonínu, ktorý je potrebný pre zdravý spánok, môžete si nastaviť v telefóne filter modrého svetla. Svojmu telefónu by sme sa nemali venovať ani hodinu po prebudení. Znie to šialene, no určite to stojí za vyskúšanie!

Zdroj: Pixabay.com

Kde všade by mal ešte dostať stopku? Telefón bezpochyby nepatrí ku kuchynskému stolu a toaletu snáď spomínať nemusíme.

Upracte si
Počujete to pípnutie? Svrbí vás ruka a už aj upriamujete svoju pozornosť na mobil? Ak je vám spomínaný scenár známy, musíte pristúpiť k radikálnym riešeniam. Vymažte si aplikácie, ktoré najčastejšie používate. Nie ste na to dosť odvážni? Tak si aspoň vypnite notifikácie.

Denný limit
Koľko času denne strávite pri telefóne? Zamysleli ste sa nad tým niekedy? Keď si to všetko spočítate, vyjde vám neuveriteľné číslo. Oplatilo sa vám ho minúť na “mobilovanie”? Čas je vzácny, preto s ním narábajte opatrne. Stále nad tým nemáte kontrolu? Na telefóne si môžete nastaviť denné limity, po ich uplynutí sa aplikácie samy zablokujú.

Zdroj: Pixabay.com

Pre tých odvážnejších odporúčame úplný detox. Ani si neviete predstaviť, aké zaujímavé situácie môžete uvidieť v momente, keď sa prestanete pozerať na obrazovky svojich telefónov. Veľa šťastia!

Televízia Nitrička

Forgot Password