Bunker Nitrianskej galérie otvára novú výstavu EIRON

Od 25. júna do 3. septembra môžete navštíviť Župný dom, kde na vás budú čakať diela Cyrila Blaža, Lucie Dovičákovej, Martina Kochana, Stana Masára, Erika Sikora, Martina Šútovca a Miroslava Trubača.

Cieľom výstavy bude predstavenie fenoménu irónie v súčasnom umení na Slovensku, ale aj pobavenie samotného návštevníka. Odľahčiť názor na súčasné umenia vyžaduje dávku zručnosti a nadhľadu rovnako, ako dokázať správne pochopiť iróniu. „Výstava s názvom Eiron sa snaží predstaviť podoby irónie v súčasnom slovenskom umení, naprieč jednotlivými médiami,“ vysvetľuje Nitrianska galéria.

Spomínaní autori spracovávajú témy politiky, ľudských vzťahov, spoločenských problémov či dokonca samotného umenie.

Ilustračné foto

Podľa vyjadrení samotnej galérie sa môžeme vďaka dielam Lucie Dovičákovej dozvedieť viac o úlohách a pozíciách žien v súčasnej spoločnosti. „Martin Kochan a Cyril Blažo zas cielene menia významy obrazov, keď do nich vkresľujú nové predmety a figúry, dopĺňajúce ich stratené, alebo neúplné pointy,“ informuje NG.

Župný dom

Známy slovenský ilustrátor Martin „Shooty“ Šútovec zas prostredníctvom ostrých satirických kresieb reaguje na problémy slovenskej spoločnosti a politiky. Výstava ponúkne aj minimalistické objekty a inštalácie autora Stana Masára, sochárske výtvory Miroslava Trubača a videá Erika Sikora, minuloročného víťaza prestížnej Ceny Oskara Čepana.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password