Budúci týždeň príde po dlhšom čase k väčšiemu uvoľneniu opatrení v MHD

Autobusy už nebudú zastavovať na každej zastávke.

Zdroj foto: archív TV Nitrička

Mestská autobusová doprava v Nitre reaguje na priaznivý vývoj krízovej situácie a po dohode s mestom Nitra čoskoro uvoľní niektoré opatrenia prijímané z bezpečnostných dôvodov. K čiastočnému návratu bežnej autobusovej prepravy príde v sobotu 13. júna 2020.

Zmeny sa týkajú predaja cestovných lístkov.

Predaj v hotovosti u vodiča autobusu bude obnovený. K dispozícii bude pôvodný sortiment cestovných lístkov (60-minutové, 24-hodinové, týždenné). Obnoví sa vstup do autobusu prednými dverami. „Z prednej časti autobusu bude možné postupovať ďalej do vozidla, zábrana, ktorá oddeľuje prednú časť vozidla od priestoru pre cestujúcich, bude zrušená,“ informuje dopravná spoločnosť Arriva. Naďalej je možná platba čipovou kartou alebo SMS správou.

Znovu budeme používať signalizačné tlačidlá.

Obsluha zastávok sa vráti k pôvodnému režimu. Autobus zastaví len pre výstup a nástup alebo ak nadbieha oproti cestovnému poriadku. „Pripomíname, že cestujúci, ktorý chce na nasledujúcej zastávke vystúpiť, musí o tom v dostatočnom predstihu upovedomiť vodiča stlačením signalizačného tlačidla,“ upozorňuje Arriva. Na zastávke treba stáť tak, aby vodič čakajúceho cestujúceho včas videl.

Foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Na zastávkach, kde nikto nebude čakať na vystúpenie a nastúpenie, budú autobusy prechádzať bez zastavenia. Stláčať osobitné tlačidlo pre otváranie dverí zatiaľ nebude potrebné. S obnovením sa počíta v neskoršej fáze.

Začne premávať cyklobus.

K obnoveniu tohtoročnej premávky dôjde v sobotu 13. júna 2020. Linka C35 do parku a na Zobor sa vráti na trasu podľa cestovného poriadku známeho z predchádzajúcich sezón.

No naďalej platia hygienické opatrenia.

Počas celej prepravy musia mať cestujúci nasadené rúško alebo inú ochranu tváre, odprúčané sú aj rukavice. Autobusy budú stále vetrané, umývané a dezinfikované. Spoločnosť cestujúcim odporúča tiež zvážiť možnosť cestovania mimo dopravných špičiek.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password