Britský veľvyslanec na návšteve v Nitre

Primátor Marek Hattas prijal britského veľvyslanca Andrewa Gartha. Diskutovali na rôzne témy.

zdroj: FB Mesto Nitra

Primátor Nitry a britský veľvyslanec sa zhovárali na témy týkajúce sa mesta pod Zoborom. Diskutovali o zákaze hazardu v Nitre, o pôsobení britskej spoločnosti Jaguar Land Rover v Nitre a aj o snahe minimalizovať plastové odpady na verejných podujatiach v Nitre.  Preberali sa aj spôsoby riešenia samosprávnych problémov vo Veľkej Británii a ich porovnanie s riešeniami, ktoré máme v slovenských mestách a obciach.

Názory predstaviteľov mesta a Spojeného kráľovstva sa zhodovali. „Išlo však hlavne o informatívne stretnutie, na ktorom obaja páni preberali aktuálne dianie v Nitre aj na Slovensku,“  uviedol hovorca mesta Tomáš Holúbek.

zdroj: FB Mesto Nitra

„Veľvyslanec a primátor sa zhodli, že je dôležité komunikovať a zdieľať informácie na pravidelnej báze. Aktuálne stretnutie preto nebolo ani zďaleka posledným,“ prezradil Holúbek.

Andrew Garth sa vyjadril, že britská ambasáda je ochotná pomôcť vedeniu Nitry aj celej samospráve v oblastiach, v ktorých budú pomoc potrebovať. Briti sú tiež ochotní poskytnúť know-how pri riešení niektorých problémov, ktoré samospráva aktuálne rieši. 

Televízia Nitrička

Forgot Password