Borina je po víkendovej brigáde čistejšia

Vyzbieraný odpad naplnil stovky vriec.

Jarná upratovacia brigáda tu prebiehala od piatku 30. apríla do nedele 2. mája. Dobrovoľníci počas uplynulého víkendu minuli viac ako 300 vriec, ktoré naplnili zbytočným odpadom. Príroda je počas obdobia pandémie koronavírusu navštevovaná aktívnejšie, než inokedy, preto je určite pozitívne, že jedna z obľúbených nitrianskych lokalít je teraz čistejšia.

„Všetkým vám, ktorí ste sa na tomto úžasnom víkende podieľali, patrí obrovské ĎAKUJEM! Premenili sme spolu smetisko na les,“ uviedli organizátori na sociálnej sieti.

Za upratovacou brigádou stojí Občianske združenie Za lepšiu Borinu – Pinehill. Počas troch dní boli zlikvidované všetky známe veľké skládky. Brigádnici tiež dočistili severnú stranu Boriny, svah nad párovským cintorínom, odstránili aj kopu stavebného odpadu za domami.

Organizátori ešte 28. apríla natočili krátke video, ktoré ukazuje, že Borina si naozaj brigádu žiadala.

Okrem odpadkov sa našli aj kostrové pozostatky.

„Polícia v Nitre bola privolaná k nálezu kostrových pozostatkov neďaleko miesta posledného nálezu. To, či ide o pozostatky jednej osoby alebo viacerých je predmetom vyšetrovania, ich totožnosť je zatiaľ neznáma.V predmetnej veci bolo  začaté trestné stíhanie  za prečin usmrtenia,“ vyjadrila sa hovorkyňa krajskej polície Renáta Čuháková. Ako dlho tam pozostatky boli, či išlo o muža, alebo ženu, sme sa zatiaľ nedozvedeli. Nejde pritom o prvý takýto nález, kostrové pozostatky boli v lokalite nájdené aj v marci tohto roka.

zdroj foto a video: Za lepšiu Borinu – o.z. PineHill


Televízia Nitrička

Forgot Password