Boli ste už niekedy v jedálni Nitrianskeho hradu? Tento víkend máte jedinenčnú príležitosť

Slávnosti Nitra, milá Nitra najbližší víkend prinesú aj možnosť obzrieť si interiéry Biskupského paláca.

Nitriansky hrad (foto: NH)

„Pri príležitosti sviatku sv. Cyrila a Metoda a Cyrilometodskej národnej púte sa dňa 5. júla 2021 uskutoční aj tradičný Deň otvorených dverí na Nitrianskom hrade,“ uvádza Biskupstvo Nitra.

Hradný areál, Diecézne múzeum, kazematy a Katedrála – Bazilika sv. Emeráma budú návštevníkom k dispozícii počas celých slávností: 3. a 4. júla od 10. do 18. hodiny za vstupné 1 €. Pre účastníkov Putovania po cyrilo-metodskej ceste je vstup bezplatný. Bezplatný vstup platí aj počas celého pondelku, v rámci Dňa otvorených dverí.

Vnútorné priestory Biskupského paláca, ktoré verejnosti bežne nie sú prístupné, si návštevníci pozrú v pondelok od 13.00 do 16.00 hod.

foto: Biskupstvo Nitra

„Súčasťou prehliadky paláca bude aj prehliadka jednotlivých salónov, biskupskej súkromnej kaplnky, ale aj veľkej jedálne, v ktorej nedávno prebehla obnova interiéru,“ dopĺňa biskupstvo. Ostatné hradné priestory budú bezplatne prístupné od 10.00 do 18.00 hod.

Vedenie Nitrianskeho hradu pripomína, že počas niekoľkodňového kultúrneho podujatia sa organizácia návštevníkov bude riadiť platným kultúrnym semaforom. V interiéri teda môže byť maximálne 500 návštevníkov, v exteriéri maximálne 1000. „Vstup a pobyt v mieste podujatia umožniť len s prekrytím horných dýchacích ciest (napr. rúško, respirátor) v zmysle aktuálne platného nariadenia ÚVZ,“ upozorňuje Nitriansky hrad.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password