Boj s koronavírusom pokračuje. V Nitre dezinfikujú verejné priestory

Po smetných nádobách prišli na rad autobusové zastávky. Hĺbková dezinfekcia prebehala pod rúškom noci, platilo ju obchodné centum.

Mesto Nitra už začiatkom apríla avizovalo prípravu dezinfekcie verejných priestorov. Týkať sa mala zastávok, lavičiek, zábradlí, madiel – jednoducho všetkého, čo prichádza do priameho kontaktu s verejnosťou. Minulý týždeň začalo vedenie tento sľúb plniť. Radnica v spolupráci s obchodným centrom Mlyny pripravila hĺbkovú dezinfekciu všetkých autobusových zastávok, vrátane odpadkových košov a mobiliárov.

Reziduálnou polymérovou dezinfekciou prešlo celkovo až 184 nitrianskych autobusových zastávok.

„Autobusové zastávky sú miesta, kde sa v súčasnosti zhromažďuje najviac ľudí. Ich dôkladná dezinfekcia je preto v snahe o zamedzenie šírenia koronavírusu nevyhnutná,“ informuje radnica. Práve polymérová dezinfekcia je ideálny dezinfekčný prostriedok – okrem toho, že ničí všetky baktérie a vírusy, s ktorými príde do kontaktu, je zdraviu neškodná a biologicky rozložiteľná. Tento špeciálny druh dezinfekcie sa dá použiť na všetky povrchy aj materiály, pričom plochy zanecháva dezinfikované po dobu niekoľkých dní až týždňov. Bežne sa využíva v nemocniciach a na detských ihrískách. Jej účinnosť sa maximalizuje využitím elektrostatických aplikátorov studenej hmly, ktoré sú vyvinuté špeciálne pre tento účel.

Pracovníci mesta aktuálne dezinfikujú priestory v domoch smútku. Na najbližšie obdobie sa pripravuje plán dezinfekcie mestského mobiliáru.

„Najväčšiu pozornosť venujeme častiam využívaným dotykovo (zábradlia, operadlá, lavičky, kde sa koncentrujú bezdomovci, atď.),“ ubezpečuje vedenie Nitry s dôvetkom, že pri dezinfekcii plánuje reagovať aj na podnety obyvateľov.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password