Boj proti nelegálne zamestnaným cudzincom

Policajti Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii UHCP vykonali v Nitrianskom a Bratislavskom kraji prehliadky domových a iných priestorov.

Počas veľkej akcie vykonal Úrad hraničnej a cudzineckej polície tri domové prehliadky, prehliadky iných pozemkov a motorových vozidiel. Zaistené boli listinné dokumenty štátnych príslušníkov tretích krajín, výpočtová technika, mobilné telefóny a takisto aj ilegálne držaná strelná zbraň.

Zo zločinu prevádzačstva boli obvinení 33-ročný Srb a traja Ukrajinci vo veku 40,41 a 55 rokov. Nelegálne zamestnávanie je v rozpore s právnym poriadkom Slovenskej republiky a aj Európskej únie.  

„Doposiaľ je preukázaných 371 prípadov, kedy umožnili nelegálne zotrvať na Slovensku občanom Ukrajiny, Srbska a Moldavska. Prostredníctvom pracovných agentúr mali zabezpečovať cudzincom prácu, samozrejme všetko načierno. Niektorí mali zabezpečovať aj falošné identifikačné karty krajín Európskej únie, ktorými sa potom na našom území cudzinci preukazovali ako pravými a vďaka tomu nemuseli dokladovať povolenie na pobyt,“ informovala polícia.

Vyšetrovanie pokračuje ďalej, v prípade dokázania viny hrozí obžalovaným osobám trest odňatia slobody na dva až osem rokov.

Zdroj foto a video: Facebooková stránka Polícia Slovenskej republiky

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password