Blížia sa Nitrianske univerzitné dni. Budú síce online, ale za počítačom nemusíte len sedieť

O súbor každoročných spoločenských, umeleckých, športových a odborných podujatí, ktoré sa konajú vždy koncom apríla a začiatkom mája, Nitrania neprídu.

foto ilustračná (pixabay.com)

Nitrianske univerzitné dni (NUD) budú prebiehať s podporou vedenia oboch nitrianskych univerzít, Nitrianskeho samosprávneho kraja a mesta Nitra. „Snahou organizátorov je nadviazať na predchádzajúce úspešné ročníky Nitrianskych univerzitných dní v rokoch 2003 – 2020 s cieľom prehĺbiť vzájomnú komunikáciu a spoluprácu s dôrazom na aspekt spolupatričnosti uvedených štyroch subjektov,“ uviedla Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre.

Devätnásty ročník NUD začne 26. apríla a potrvá do 7. mája. Organizátori pripravili online program. Za počítačom však nemusíte len sedieť.

Prvý týždeň od 26. 4. bude venovaný športu a e-športu, na ktoré sa možno pozriete z inej stránky. „Týždeň bude pozostávať z rôznych diskusií a online cvičenia so študentkou katedry telesnej výchovy a športu. Live diskusie budú prebiehať prostredníctvom sociálnej siete Instagram,“ približujú organizátori. Hoci hromadné podujatia sú teraz obmedzené, v rámci oblasti športu sa budete môcť individuálne zúčastniť Jarného behu Nitrou alebo bežeckej súťaže.

Zaujímavosťou je možnosť stať sa na jeden deň sokoliarom a vyskúšať si dennú rutinu starostlivosti o dravého vtáka. Vďaka Dňom hispánskej kultúry môžete bližšie spoznať reálie a dejiny Španielska a Latinskej Ameriky, vďaka prednáške riaditeľa Divadla Andreja Bagara sa zase pozriete do zákulisia kultúry.

Dôležité otázky a odpovede ponúknu témy životného prostredia, kariérneho poradenstva či ľudského tela a pripravené sú aj hudobné koncerty.

zdroj: uniag.sk

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password