Bikesharing sa vracia do ulíc

Neskôr, ale predsa. Systém výpožičky bicyklov, na ktorý sme boli v Nitre zvyknutný, sa dnes vracia v pôvodnej podobe

foto: TV Nitrička

Technici spoločnosti Arriva majú dnes 3. augusta v meste rozmiestniť 70 bicyklov na siedmich stanovištiach.

Po prvotných problémoch s tohtoročnou realizáciou systému sa tak podľa Petry Helecz, riaditeľky pre obchod a komunikáciu spoločnosť Arriva rozhodla na základe dopytu: „Denne sa na nás telefonicky, ale aj na sociálnych sieťach obracali obyvatelia a pýtali sa, od kedy budú môcť opäť využívať obľúbené bicykle arriva bike. Rozhodli sme sa im vyjsť v ústrety a overený a plne funkčný systém zdieľaných bicyklov v Nitre spustiť od pondelka 3. augusta 2020“.

Bikesharing bude možné využívať za rovnakých podmienok, v závislosti od počasia pravdepodobne až do konca novembra.

Podľa Petry Helecz uvítajú aj podporu obchodných partnerov, ktorým ponúkajú možnosť využitia mobilnej reklamy alebo vytvorenie nových virtuálnych staničiek.

Uprednostňujú staničkový systém.

Systém bol prvýkrát v Nitre spustený v roku 2017 spoločnosťou Arriva, a to ako doplnok mestskej verejnej dopravy. Dnes máme v Nitre už viacero možností zdieľanej dopravy. Tento rok pribudli napríklad aj kolobežky, ktoré môžete ponechať v niekoľkých zónach. Na rozdiel od nich Arriva uprednostňuje staničkový systém. „Každý, kto si chce zdieľaný bicykel požičať, má tak istotu, že ho na zvolenom mieste aj nájde, navyše bicykle nie sú roztrúsené po meste a nie sú prekážkou na nevhodných miestach,“ mieni spoločnosť. Najviac využívaná podľa údajne stanička v mestskom parku.

Spôsob požičiavania a ceny sa nemenia.

Rovnako ako v predchádzajúcich sezónach, aj teraz je možné na identifikáciu registrovaných užívateľov použiť dopravnú čipovú karty Arriva. K dispozícii je denne od 8.00 do 20.00 hod. linka zákazníckej podpory: 0915 244 244 a e-mail: bike@arriva.sk.

Noví užívatelia majú možnosť registrovať sa na webovej stránke, aj prostredníctvom aplikácie arriva bike alebo nextbike, obe sú zdarma pre iOS i Android.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password