Bigboard z Chrenovskej ulice odstránený

Reklamný pútač bol odinštalovaný dnes dopoludnia.

Bigboard sa týčil pri Obi na Chrenovej. Okoloidúcich ľudí na Chrenovskej ulici vyrušoval už niekoľko rokov. V čase, keď ho umiestnili však neporušoval žiadne právne predpisy. Medzičasom však bol zmenený územný plán.

„Reklamné stavby boli postavené na dobu určitú. Pred uplynutím doby si vlastník požiada o predĺženie a my musíme postupovať podľa právnych predpisov v danom čase,“ vysvetľuje Jana Remenárová, referentka pre reklamné stavby na nitrianskej radnici. Mesto preto nepredĺžilo dobu trvania tejto reklamnej stavby. Vtedy začal kolotoč odvolaní a podaní. Firma sa najskôr voči rozhodnutiu mesta dvakrát odvolala na okresnom úrade. Ten vždy potvrdil, že mesto postupovalo správne.

V prospech mesta rozhodla aj okresná a krajská prokuratúra.

Snaha mesta o odstránenie pútača trvala presne 2 a pol roka. Spôsobila ju séria odvolávaní. Až po tejto dobe a pod hrozbou vysokej pokuty za nerešpektovanie právoplatného rozhodnutia o odstránení stavby, firma bigboard zvesila.

robotníci odstraňujú bigboard

„Takéto zdĺhavé konania sú pri všetkých reklamných stavbách, preto ich odstraňovanie toľko trvá. Berieme to ako úspech mesta, ak sa nám nakoniec podarí odstrániť stavby, ktoré tu podľa záväznej časti územného plánu nemajú byť umiestnené,“ povedal Anton Kondrla, referent urbanizmu a architektúry.

Nitra aj napriek snahám o prieťahy zo strany reklamných firiem odstráni ročne približne sto reklamných stavieb. V roku 2017 zmizlo z mesta 103 kusov reklamných stavieb, vlani ich bolo odstránených 111 a od začiatku tohto roka sa mesto očistilo od 62 kusov reklamných stavieb.

Info a foto: mesto Nitra

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password