Biele karty končia, platnosť PZP sa už preukazuje iba zelenou kartou

Od dnes je v platnosti novela zákona, ktorá ruší vydávanie bielych kariet. Povinné zmluvné poistenie sa preukazuje už iba zelenou kartou s medzinárodným formátom.

Poisťovne dlhú dobu upozorňovali na to, že vydávanie bielej karty, ktorej platnosť bola iba na území Slovenskej republiky, je zbytočné. Zelená karta potvrdzuje to isté povinné zmluvné poistenie, platná je však aj v zahraničí. Novela zákona o Exportno-impornej banke povinnosť vydávať biele karty zrušila. Od dnes vám teda poisťovne pri uzatvorení PZP vydajú už iba kartu zelenú.

Zelenou kartou budú vodiči preukazovať platnosť PZP pri zastavení policajnou hliadkou, takisto sa ňou budú preukazovať pri prihlasovaní auta na dopravnom inšpektoráte.

„Vodičom preto odporúčame, aby si skontrolovali, či majú pri sebe zelenú kartu. Ak niekto zistí, že napriek uzatvorenému poisteniu stále nemá originál zelenej karty, mal by sa obrátiť na svoju poisťovňu. Mohlo sa tak stať preto, že niektorí klienti nestihli dodať načas technické preukazy, a preto im poisťovňa originál kariet ešte neposlala. V takom prípade odporúčame čo najskôr kontaktovať svoju poisťovňu,“ vyjadril sa Július Baláž, riaditeľ oddelenia poistenia motorových vozidiel Uniqa.

Foto: https://www.autoskolaportal.sk

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password