Bicykle dostanú po desiaty raz svojho osobného šoféra

Desiata sezóna cyklobusu ARRIVA v Nitre štartuje už 13. júna.

Cyklobus má v Nitre svoju niekoľkoročnú tradíciu. Cestujúcim bude linka C35 k dispozícii celé leto aj časť jesene, až do 18. októbra. Počas víkendov a štátnych sviatkov spojí linka mestské časti Klokočina a Chrenová s centrom Nitry a Mestským parkom. Cestujúci sa tiež dostanú pod hlavnú dominantu mesta – Zobor. „Sme radi, že tradícia prevádzky obľúbeného cyklobusu pokračuje, a tak môže aj tento rok slúžiť cestujúcim a cyklistickej verejnosti. Cyklobus prináša možnosti trávenia voľného času v prírode pre obyvateľov a návštevníkov Nitry, ktoré sa ako prvé stalo domovom zdieľaných bicyklov a je v nej výrazne zastúpená cyklokomunita,” vysvetľuje Juraj Kusy, generálny riaditeľ ARRIVA NITRA a.s.

Cyklobus je špeciálne upravený autobus určený na prepravu bicyklov. Do jeho interiéru sa zmestí 25 bicyklov a 26 ľudí – 16 miest je určených na sedenie a 10 miest na státie. Svoje dvere otvorí aj cestujúcim bez bicyklov, ktorí sa rozhodnú navštíviť vybrané lokality mesta. Cena cestovného lístka je rovnaká ako cena lístka mestskej hromadnej dopravy, pričom za prepravu bicykla cestujúci v cyklobuse neplatí,” odkazuje ARRIVA.

Spoločnosť však upozorňuje aj na to, že do cyklobusu sa má naďalej vstupovať s ochranou horných dýchacích ciest. Uvoľňovanie opatrení spôsobuje zvýšený počet cestujúcich, čo je podľa vyjadrení spoločnosti ARRIVA dôvodom na nosenie rukavíc, rúška či inej ochrany tváre.

„Chránime tým seba aj svojich blízkych,” dodáva spoločnosť.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password