Bezgaleristi odporúčajú

Nitrianska galéria sa z dôvodu uzavretia priestorov podelí o svoje tipy na čítanie.

Nitrianska galéria

„Napriek tomu, že nám koronavírus zavrel galériu, my sme na našich návštevníkov nezanevreli,“ informuje Dominika Kuchynková.

Traja kurátori Nitrianskej galérie, toho času v domácom väzení, sa rozhodli, že sa s vami každý týždeň podelia s tipmi, čo čítať a pozerať a poodhalia poklady svojich galerijných depozitárov.

V pondelok sa prvý z kurátorov – Adrian podelí o tipy z umenovednej literatúry a poradi, kde na internete je možné nájsť zaujímavé umenie. Prezradí tiež, kde je môžné pozerať umenie v jednom z najväčších múzeí sveta a pritom sedieť doma na gauči.

Ľudmila sa v stredu pokúsi dospelým aj deťom jednoducho vysvetliť niektoré pojmy zo sveta vizuálneho umenia. Tentokrát to bude aj o štvorcoch, drevených koníkoch a bazalke.

Každý piatok Omar vyberie a svojským štýlom okomentuje dielo týždňa zo zbierky Nitrianskej galérie.

Prvé tri videa nájdete tu.  

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password