Bežci sa v Nitre opäť stretnú na tradičnom Zoborskom silvestrovskom behu

Na Pyramíde pod Zoborom sa v posledný deň roka pravidelne stretávajú stovky bežcov a turistov, aby absolvovali zimnú silvestrovskú tradíciu.

Foto ilustračná: Pixabay.com

Záujemcovia tradície, ktorá odštartovala pred 35 rokmi sa môžu zúčastniť aj tento rok. Elektronická registrácia bude otvorená do 28. decembra do 12. hodiny.

Organizátori behu z neziskovej organizácie Čakanka upozorňujú, že zúčastniť sa môžu pretekári s dobrým zdravotným stavom. „Žiacke kategórie (do 15 rokov) nie sú pre náročnosť behu otvorené,“ upozorňuje Čakanka, n. o.

Beh sa začne 800 metrov dlhým okruhom pred nemocnicou. „Prvých 1500 metrov trate je vo výške 330 m n. m., pokračuje cez vrch Plieška  (405 m n. m.) s prevýšením 113 metrov. Odtiaľ po miernom klesaní nasleduje krátky výstup na kótu 450 m n. m. a plynulé klesanie do priestoru Troch dubov (444 m n. m.),“ opisujú organizátori.

Bežci budú pokračovať vstupnými bránami opevnenia Slovanov, klesajúcim chodníkom k Sedlu pod Zoborom až k vrcholu Pyramídy.

Po obehnutí pamätníka trasa pokračuje k Svoradovmu prameňu a prudkým zostupom do cieľa. Účastníci celkovo absolvujú beh dlhý 6050 metrov s prevýšením 288 m. Prezentovať sa budú môcť tí, ktorí sa prihlásili eĺektronicky.

Televízia Nitrička

Forgot Password