Betlehemské svetlo v týchto dňoch distribuujú po Slovensku. Vytvorili aj interaktívnu mapu

Odpaľovanie svetla bude prebiehať s ohľadom na aktuálne opatrenia.

Slovenskí skauti už 12. decembra prebrali na rakúsko-slovenských hraniciach Betlehemské svetlo. Práve v týchto dňoch prebieha distribúcia svetla po Slovensku, teda aj v Nitrianskej diecéze. „Plamienok z Betlehema odovzdajú skauti symbolicky ľuďom počas nasledujúceho, posledného predvianočného víkendu na svätých omšiach v sobotu 19. a v nedeľu 20. decembra, v kostoloch po celom Slovensku od Bratislavy až po Košice,“ informovalo Biskupstvo Nitra. Vo väčšine slovenských kostolov bude svetlo k dispozícii pre verejnosť až do Vianoc.

Odpaľovanie Betlehemského svetla má prebiehať so zreteľom na aktuálne platné hygienické opatrenia.

Patrí k nim snaha o bezkontaktnosť a bez zhromažďovania. „Skauti vyzývajú všetkých ľudí, pre ktorých sa Betlehemské svetlo stalo neoddeliteľnou súčasťou Vianoc, aby pri jeho odpaľovaní mysleli na aktuálne hygienické opatrenia, chránili seba, svoje okolie a rešpektovali pokyny prislúchajúce k miestu, kde si Svetlo odpália. Či už pôjde o kostol alebo tradičné miesto v exteriéri,“ doplnilo biskupstvo.

Pripravujú interaktívnu mapu.

Svetlo sa tento rok na Slovensku nebude distribuovať vlakmi, skauti však pripravujú interaktívnu mapu s vyhľadávaním, kde môžete Svetlo nájsť. Mapa so zoznamom je dostupná na internetovej stránke www.betlehemskesvetlo.sk a skautskí dobrovoľníci ju každým dňom aktualizujú,“ uvádza Nitrianska diecéza. Členovia Slovenského skautingu, ktorý dnes združuje viac ako 7 600 členov, budú tento rok Betlehemské svetlo distribuovať už po 31. raz.

foto ilustračné (pixabay.com)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password