Betlehemské svetlo do nitrianskej katedrály dorazí 18. decembra

Aktuálna situácia dovoľuje slovenským, skautom šíriť svetlo bez obmedzení, teda tak ako pred rokom 2020.

foto ilustračné (pixabay.com)

Betlehemské svetlo sa odpaľuje z plamienka horiaceho v Bazilike Narodenia Pána v Betleheme. Plameň, ktorý je pre veriacich symbolom jednoty, nádeje, lásky a predzvesti Vianoc sa dostane na Slovensko 33. raz.

„Aktuálna situácia dovoľuje slovenským skautom šíriť Betlehemské svetlo rovnako ako pred rokom 2020, teda bez pandemických obmedzení,“ uvádza Nitrianska diecéza.

Vlakový rozvoz po Slovensku sa bude konať 17. decembra a v nedeľu 18. decembra bude svetlo oficiálne odovzdané v Katedrále – Bazilike sv. Emeráma na Nitrianskom hrade.

„V rámci Nitrianskej diecézy  bude Betlehemské svetlo odovzdané na železničných staniciach 17. decembra 2022 v Zbehoch, Topoľčanoch, Trenčíne, Trenčianskej Teplej, Nemšovej, Trenčíne, Hornom Sŕní, Tesárských Mlyňanoch, Slepčanoch,  Chynoranoch, Novej Vsi nad Žitavou, Vrábľoch, Dyčke, Lúčnici nad Žitavou, Michale nad Žitavou, Kmeťove, Máni, Malej Máni, Úľanoch nad Žitavou, Šuranoch, Leviciach, Podhájskej,“ vymenúva biskupstvo.

Jednotlivé vlaky tu budú zastavovať podľa aktuálneho grafikonu. Svetlo bude potom roznášané do farských chrámov a na verejné miesta v obciach i mestách, kde bude k dispozícii na odpálenie.

Televízia Nitrička

Forgot Password