Beh Agrokomplexom

Nová športovo-oddychová zóna v areáli Agrokomplexu bude opäť otvorená pre návštevníkov. Amatéri aj profesionálnejší bežci si môžu vyskúšať svoju kondíciu na podujatí Beh Agrokomplexom.

V auguste bola verejnosti predstavená nová športovo-oddychová zóna Relax Park, ktorá je situovaná v areáli Národného výstaviska Agrokomplex. Upravené priestory majú byť návštevníkom k dispozícii najmä počas otvorených výstav. Nachádza sa tu pieskové ihrisko na plážové športy, pingpongový stôl, ohniská s lavičkami na opekanie, športové náčinie, ale aj cyklistická a korčuliarska dráha s dĺžkou 2, 5 kilometra. Investíciu vo výške 160-tisíc eur vyčlenil Agrokomplex na výstavbu zóny z vlastných zdrojov. „Chceme to otvoriť ľuďom, aby sa Nitrania a návštevníci mesta Nitry mali kam chodiť rekreovať, či už pasívne alebo aktívne,“ povedal riaditeľ výstaviska Branislav Borsuk. Viac sa dozviete v reportáži Agrokomplex otvorenie Relax Parku.

Priestory športovo-oddychovej zóny sa otvoria aj v sobotu 21. septembra, kedy tu bude prebiehať 1. ročník podujatia Beh Agrokomplexom.

„Bežeckého podujatia sa môžu zúčastniť všetky vekové aj výkonnostné kategórie,“ oznamujú organizátori. Na podujatie sa môžete prihlásiť za výhodnejších podmienok na www.sportsofttiming.sk do 18. septembra alebo priamo na mieste. Beh organizuje Národné výstavisko v spolupráci so spoločnosťou Slovakman. Do areálu sa dostanete vstupom cez bránu B3 z Akademickej ulice.

Vstup do Relax Parku (zdroj: www.agrokomplex.sk)

Behu sa môžu zúčastniť aj deti do 15 rokov. Štartovné je v tomto prípade zdarma. Každý účastník dostane v cieli odmenu a traja najrýchlejší získajú aj poháre.

Ďalšou kategóriou je beh s dĺžkou 5 km, ktorého sa môžu zúčastniť dorastenci do 18 rokov, juniori do 20 rokov a muži i ženy bez rozdielu veku. Štartovné v tejto kategórii je 10 eur. Tretia kategória, beh s dĺžkou 10 km je určená ženám a mužom rôzneho veku. Štartovné je 15 eur. „Pre všetkých zaregistrovaných je pripravený štartovný balíček s darčekmi od sponzorov, v cieli bude na bežcov čakať občerstvenie,“ doplnili organizátori. Pre účastníkov behu bude v cieli pripravená medaila a najúspešnejší získajú vecné ceny a finančné odmeny. Podrobnejšie informácie a harmonogram nájdete na www.agrokomplex.sk.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password