20. ročník filmového festivalu Bažant Kinematograf príde čoskoro do Nitry

Putovný letný filmový festival otvoril 1. júla svoju 20. sezónu. Retroautobus sa už stihol zastaviť vo viacerých slovenských mestách.

zdroj: fb Bažant Kinematograf

Od utorku 23. augusta bude filmy premietať aj v Nitre na Svätoplukovom námestí.

Tohtoročný výber ponúka štyri filmy z českej a slovenskej produkcie rokov 2021 a 2022.

Prvým premietaným filmom inšpirovaným skutočným príbehom bude v utorok Mimoriadna udalosť (2022) režiséra Jiřího Havelku. V stredu bude nasledovať Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2022) režiséra Patrika Hartla. Ako tretí budú môcť diváci vo štvrtok vidieť slovenský film režiséra Jakuba Kronera Šťastný Nový rok 2: Dobro došli a štvoricu v piatok doplní česko-slovenský film Zuzany Mariankovej Známi neznámi (2021).

Bažant Kinematograf za dvadsať rokov premietol vyše 100 celovečerných a takmer 60 krátkych filmov slovenských a českých tvorcov pre viac ako 800 000 divákov v 60 rôznych mestách. „V pandemických rokoch 2020 a 2021 bol zároveň jedným z mála kultúrnych podujatí, ktoré sa aj napriek špecifickej pandemickej situácii uskutočnili. V tohtoročnej letnej sezóne k divákom poputuje len jeden z dvoch tradičných filmových retroautobusov Škoda RTO,“ prezradila koordinátorka projektu Ľubica Orechovská.

Podľa jej slov sa aj pandemické okolnosti pričinili o to, že tohtoročný program tvoria filmy, ktoré na svoju kinopremiéru čakali aj dva roky, kým sa kiná rozbehnú v plnej kondícii.

Filmy sa premietajú vždy od 21. hodiny. Vstup je voľný, vzhľadom na aktuálne daždivé počasie však odporúčame sledovať facebookovú stránku Bažant Kinematograf.

Televízia Nitrička

Forgot Password