Nemocnica žiada, aby ste pacientom nenosili balíčky. V areáli pribudol ďalší stan

K triediacemu stanu pribudol ďalší. Ten nie je určený pre všetkých.

Zdroj foto: fnnitra.sk

Podľa informácií nitrianskej fakultnej nemocnice až 2/3 osôb, ktoré prichádzajú do areálu, nosia balíčky pre hospitalizovaných príbuzných alebo známych. Denne príde do nemocnice približne 600 osôb, pričom medzi nimi sú onkologickí pacienti, pacienti vyžadujúci chemoterapiu, biologickú a hematologickú liečbu, pacienti s COVID príznakmi alebo pacienti smerujúci na pohotovosť.

Vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu sú návštevy v nemocnici zakázané, a zabezpečiť doručenie všetkých balíkov nie je z kapacitných dôvodov FN Nitra možné. „Ubezpečujeme Vás, že o všetkých pacientov je dobre postarané a je im zabezpečené stravovanie a hygienické potreby,“ informovala nemocnica a zároveň žiada: „aby ste hospitalizovaným pacientom nenosili balíčky s potravinami, osobnými vecami, hygienickými potrebami a podobne“.

Ak je pacient privezený RZP alebo RLP, jeho osobné veci nedávajte do sanitky. Označte ich menovkou a názvom kliniky či oddelenia, na ktorom je hospitalizovaný a doručte ich na stanoviskou k červenému triážnemu stanu.

Do červeného triážneho stanu vchádzajte iba z nevyhnutných dôvodov.

FN Nitra tiež žiada verejnosť, aby do červeného stanu, ktorý slúži na roztriedenie pacientov a sprevádzajúcich osôb, nenosila zdravotnú dokumentáciu, požiadavky na predpísanie liekov alebo žiadosti a potvrdenia týkajúce sa napríklad kúpeľnej liečby. Pre riešenie uvedených či podobných záležitostí telefonicky kontaktujte svojho všeobecného lekára.

Filtračný stan neslúži na testovanie koronavírusu. Prednoste sú vybavované tehotné ženy a rodičky.

Ak je vstup do nemocnice nevyhnutný, vo filtračnom stane prejdete kontrolou. Patrí k nej zmeranie telesnej teploty a podpísanie čestného vyhlásenia, v ktorom vyhlasujete, či ste boli, alebo neboli v kontakte s osobou infikovanou COVID-19, alebo s rizikovým kontaktom na COVID-19, nemáte cestovateľskú anamnézu a neprišli ste do kontaktu s osobou, ktorá bola v zahraničí.

Záchytný stan pri Infekčnej klinike (zdroj foto: fb Maltézska pomoc Slovensko – centrum Nitra)

Druhý stan stojí pri Infekčnej klinike.

Nitrianske centrum Maltézskej pomoci na požiadanie vedenia FN Nitra poskytlo ďalší zdravotnícky stan. Jeho účelom je priamo vytvorenie záchytného miesta pre osoby s ochorením COVID-19. „Nitrianske centrum Maltézskej pomoci Slovensko bude zabezpečovať technickú prevádzku a funkčnosť stanu pre potreby lekárov a zdravotníkov Infekčnej kliniky až do ukončenia coronavírusovej epidémie a počas celej doby trvania mimoriadnych opatrení,“ informoval Tibor Ujlacký, hovorcia nitrianskeho centra Maltézskej pomoci na Slovensku.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password