Babie leto v plnom prúde. Dokedy si užijeme slnečné dni?

Hoci to tak nevyzeralo, Babie leto neobišlo ani Nitru. Je nádherná farebná jeseň. Zrána sa vyskytujú hmly, ale tie nebudú rušiť pohľad na jasnú alebo takmer jasnú oblohu v popoludní.

Pranostika na pondelok hovorí: “Keď na Uršuľu svieti slnko a gazdiná prinesie pod dobytok suché stelivo, bude dlhá jeseň.”

V pondelok bude prevažne slnečné a mimoriadne teplé počasie u nás pokračovať. Vzduch sa cez deň ohreje na 20 až 26 stupňov Celzia a vietor oproti nedeli zoslabne. 

V utorok očakávame podobné počasie. Zrána predpoludním sa budú objavovať hmly, ktoré sa môžu udržať aj v popoludní. Zostane mimoriadne teplo, iba pri dlhšie trvajúcej hmle či nízkej oblačnosti bude okolo 16 stupňov Celzia.

Streda bude v podobnom duchu. Hmla alebo nízka oblačnosť sa môže udržať po celý deň. Ojedinele sa môže vyskytnúť aj mrholenie. Pri slnečnom počasí teplota vzduchu opäť vystúpi na 19 až 24 stupňov Celzia.

Záver pracovného týždňa sa ponesie v duchu počasia babieho leta. Po rozplynutí lokálnych hmiel či nízkej oblačnosti bude veľmi teplo. Teplota bude v intervale od 17 do 25 stupňov Celzia.

V sobotu bude jasno až polooblačno. Teplota bude v intervale od 15 do 21 stupňov Celzia. Vietor bude viať rýchlosťou 8km/h.

V nedeľu očakávame oblačné počasie. Najvyššia denná teplota sa udrží v rozpätí 15 až 20 °C a zafúka južný vietor rýchlosťou 10km/h.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password