Autosalón Autoshow Nitra 2019 má opäť množstvo premiér

Najväčšia a najkomplexnejšia automobilová výstava Autosalón Autoshow Nitra 2019 sa začala práve dnes v priestoroch národného výstaviska Agrokomplex v Nitre. Najväčší motoristický sviatok jesene potrvá do 6.októbra.

Slávnostného otvorenia sa zúčastnili predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko, predseda vlády Slovenskej republiky Peter Pellegrini, predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Milan Belica, riaditeľ Národného výstaviska Branislav Borsuk, poslankyňa Národnej rady Slovenskej republiky Eva Antošová a prezident Zväzu automobilového priemyslu Alexander Matušek.

Do Nitry prišli aj značky, ktoré motoristickí fanúšikovia nevideli ani vo Frankfurte, ako napríklad: Dacia, Jeep, Mazda, Mitsubishi, Nissan, francúzska časť PSA – teda značky Peugeot a Citroën, Renault, Suzuki a Volvo.

„Viac ako 200 vystavovateľov na ploche viac ako 37 tisíc metrov štvorcových ponúkne to najlepšie zo svojho portfólia,“ informuje Martin Lužbeťák z národného výstaviska Agrokomplex, štátny podnik.

Počas štyroch dní na národnom výstavisku Agrokomplex v Nitre vystavovatelia predstavia niekoľko stoviek automobilov, 30 známych automobilových značiek, 35 noviniek a veľké množstvo slovenských výstavných premiér.

„Návštevníci nitrianskeho autosalónu budú mať možnosť vidieť výstavné premiéry vozidiel Mercedes – Benz GLB, Land Rover Defender, Renault Clio, Škoda – Kamiq, CITIGOe iV a Superb iV; BMW X7, Kia XCeed, Hyundai Kona Hybrid a Ioniq Electric, Ford Ranger, Mitsubishi ASX,“ pokračuje Lužbeťák.

Ozajstnú automobilovú show zabezpečia najlepší slovenskí drifteri a kaskadéri v rámci akcie MOTOTV SHOW. Návštevníci Autosalónu budú mať možnosť obdivovať veterány, viac ako 100 najkrajších tuningových kúskov, zúčastniť sa môžu rôznych súťaží a vidieť slovenské finále Car Fans Cup. Súčasťou výstavy budú aj Majstrovstvá Slovenska Hasičského a záchranného zboru SR vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel.

Autosalón nezabúda ani na návštevníčky, pre ktoré sú pripravené prednášky o správnom parkovaní, jazdení a predvídaní rôznych situácií v cestnej premávke a tiež súťaž v slalome žien na parkovisku. V odbornom programe výstavy iste upúta pozornosť plánovaná konferencia o elektromobilite.

Pre deti a školákov pripravili organizátori elektrické autíčka, skákacie hrady, fun a chill – out zónu, detské kútiky s kvízmi a súťažami. Lákadlom iste bude aj autodráha s profesionálnymi pretekárskymi autíčkami.

Nenechajte si ujsť tento najvýznamnejši motoristický sviatok na Slovensku! Rozhodne sa máte na čo tešiť!

Slávnostné prestrihnutie pásky

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password