Veľtrh dočasne zrušili. Opatrenia zavádza aj Arriva

Nový termín zatiaľ nepoznáme. Opatrenia v hromadnej doprave budú trvať do odvolania.

Zdroj: pixabay.com

Plánová výstava a veľtrh Nábytok a bývanie sú dočasne zrušené. Vedenie agrokomplex Národné výstavisko sa rozhodlo vzhľadom na situáciu súvisiacu s vírusom Covid-19 tradičné marcové podujatie presunúť na iný termín, ktorý zatiaľ nie je známy. Agrokomplex sa tak rozhodol na základe viacerých faktorov.

Jedným z nich je oznámenie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva o zákaze usporiadať veľtrh v termíne 10. – 15. marec 2020.

„Vedenie podniku vzhľadom na vzniknutú situáciu rozhodlo o presune veľtrhu. Sme nútení prijať toto preventívne opatrenie na zabezpečenie ochrany zdravia verejnosti. Nový termín konania veľtrhu bude oznámený podľa vývoja situácie,“ uviedlo vedenie Národného výstaviska.

Preventívne opatrenia v súvislosti s koronavírusom zavádza aj spoločnosť Arriva.

Foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Opatrenia majú zvýšiť bezpečnosť a komfort cestujúcich a vodičov autobusov. Vozidlá verejnej dopravy, ktoré zabezpečujú prepravu v Nitrianskom, Trnavskom, Žilinskom a Košickom kraji budú prechádzať v najbližšom období intenzívnejšou dezinfekciou. V Nitrianskom kraji ide o prímestskú a mestskú hromadnú dopravu v mestách Nitra, Vráble, Zlaté Moravce a Topoľčany.

„Pre všetky prevádzky ARRIVA na Slovensku boli objednané špeciálne dezinfekčné prístroje, ktoré sú bežne používané na sanitáciu v nemocniciach,“ informovala Petra Helecz, riaditeľka pre obchod a komunikáciu Arriva Slovensko.

V týchto dňoch spoločnosť pristúpila počas riadnej prevádzky k dôkladnej dezinfekcii každého vozidla. Nariadenia budú podľa Petry Helecz trvať do odvolania. Arriva pripravila preventívne opatrenia aj pre svojich zamestnancov a zabezpečila nákup dezinfekčných prostriedkov.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password