Nová aplikácia BUS Nitra na nitriansku MHD je už dostupná

Časť funkcionalít bude možné používať až od nového roka, po začatí premávky.

S blížiacim sa príchodom novej spoločnosti, ktorá bude v Nitre zabezpečovať mestskú autobusovú dopravu, bola spustená príslušná mobilná aplikácia. Tá bude ponúkať všetko na jednom mieste. Od januára si v nej zákazníci zakúpia krátkodobé lístky na hodinu, jeden deň, tri dni alebo týždeň. Obsahovať bude tiež vyhľadávanie spojov a najbližšie odchody autobusov, aj informácie o prípadných meškaniach spojov.

„Cestujúci si aplikáciu bezplatne stiahnu do svojho telefónu. Všetko potrebné k cestovaniu tak budú mať na jednom mieste a vždy poruke. Klasickú dopravnú kartu tak väčšina už vôbec nebude potrebovať,“ hovorí primátor Nitry Marek Hattas.

V súčasnosti je po registrácii v aplikácii možné založiť virtuálnu kartu a kúpiť predplatný cestovný lístok na mesiac, štvrťrok, polrok alebo rok. Zákazník sa prostredníctvom virtuálnej karty dostane do e-shop, kde podľa Igora Ferenczyho zo spoločnosti Transdev bude mať ďalšie možnosti využitia karty: „Cestujúci získa prístup k správe a nákupu jeho predplatných lístkov a bude si môcť aj nabíjať kredit, z ktorého si
následne zakúpi krátkodobé lístky bez nutnosti zadávania údajov bankovej karty“
.

V jednom čase bude môcť cestujúci využívať len jeden typ karty, na ktorom bude mať cestovné.

„Ak sa napr. preukazujete dopravnou kartou a rozhodnete sa pre preukazovanie bankovou kartou, vaša dopravná karta bude zrušená. Ak sa preukazujete bankovou kartou a rozhodnete sa prejsť na virtuálnu kartu v mobile, previazanie účtu na bankovú kartu bude zrušené,“ vysvetlil Igor Ferenczy.

Ostatné funkcie, napríklad kúpa jednorazových lístkov, cestovný poriadok a prípradné meškanie spojov budú v aplikácii dostupné až 1. januára 2022.

foto: TV Nitrička

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password