Amazonky združujú ženy s rakovinou prsníka. Stretnutie budú mať aj v Nitre

Ženy, ktoré prekonali rakovinu prsníka, liečia sa na ňu alebo sú čerstvo diagnostikované – tieto všetky spája občianske združenie Amazonky. V piatok 7. októbra sa stretnú aj v Nitre.

V rôznych častiach Slovenska stretnutia Amazoniek fungujú už roky. „Chceli sme túto možnosť rozšíriť aj na Nitru, aby si aj u nás mohli ženy s diagnózou rakovina prsníka osobne vymieňať skúsenosti a pocity, s ktorými liečbu prežívali. Veľmi pomáha už aj to, ak sa môžu porozprávať aj o úplne bežných veciach s niekým, kto sa stretáva s rovnakými problémami,“ hovorí Stanislava Galová, ktorá túto nitriansku aktivitu Amazoniek zastrešuje.

Okrem spoločenských komunitných stretnutí raz mesačne by pre Amazonky chceli zorganizovať aj voľnočasové aktivity, ako napríklad spoločnú návštevu kina, pobyt v prírode či športový výlet.

Na stretnutia môžu pokojne prísť aj pacientky s rakovinou prsníka, ktoré nie sú ešte členkami združenia, len jednoducho hľadajú komunitu, ktorú spája toto ochorenie. „Od stretnutí Amazoniek môžu očakávať veľa pozitívnej energie a užitočných rád od tých, ktoré prežívali alebo prežívajú rovnakú životnú situáciu s onkologickým ochorením,“ dodáva koordinátorka.

foto: OZ Amazonky

V prípade, že pripravujete podujatie alebo máte iné zaujímavé informácie, tipy či postrehy, môžete ma kontaktovať na jana.krajcovicova@nitrianskyhlasnik.sk.

Televízia Nitrička

Forgot Password