Amatérski filmári môžu predstaviť svoju tvorbu v regionálnom kole súťaže Cineama

Tí najlepší postúpia do krajského a celonárodného kola. Zároveň predstavia svoju tvorbu verejnosti a získajú nové skúsenosti.

foto ilustračná (pixabay.com)

Prehliadku amatérskej filmovej tvorby a zároveň regionálne kolo postupovej súťaže organizuje Krajské osvetové stredisko v Nitre. Súťaž Cineama 2021 patrí k nastarším v danej oblasti. Je určená deťom, mládeži aj dospelým a nie je tematicky vymedzená. „Hlavným cieľom súťaže je nadobúdanie vedomostí, rozvíjanie zručností a umelecko-odborný rast jednotlivcov prostredníctvom poznávania, realizácie a prezentácie umeleckej tvorby v oblasti amatérskej filmovej tvorby,“ uviedli organizátori.

Záujemcovia sa môžu prihlásiť elektronicky do 31. marca 2021.

Úlohou súťaže je tiež vyhladávať talenty a poskytovať priestor na tvorbu a získavanie vedomostí i zručností v umeleckej oblasti. Pre súťažiacich sú k dispozícii 4 kategórie: animovaný film, hraný film, dokumentárny film a publicistika, alebo experiment a videoklip. „Na základe aktuálneho opatrenia Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky pri ohrození verejného zdravia vás budeme včas kontaktovať prostredníctvom emailu a www.kosnr.sk,“ informuje KOS Nitra. Na webstránke osvetového centra nájdete aj propozície súťaže.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password