Alexandra Kusá v Nitrianskej galérii predstaví generáciu súčasných grafikov

V Nitrianskej galérii pokračuje Prednáškový cyklus o výtvarnom umení so zameraním na grafiku.

Dňa 29. októbra si budú môcť návštevníci vypočuť prednášku Alexandry Kusej, ktorá bude hovoriť o grafike v širšom kontexte súčasného umenia. Okrem predstaviteľov Drsnej školy Alexandra Kusá predstaví aj diela klasikov počnúc Albrechtom Dürerom cez Oresta Dubaya až po Albína Brunovského. Výber autorov predstaví v monografických zostavách a zároveň ich dielo umiestni do kontextu – tak sa stretnú diela starého a moderného umenia od klasických grafikov so šesticou súčasných autorov: Erika Bindera, Jana Čumlivského, Emila Drličiaka, Pala Čejku, Juraja Horvátha a Tomáša Klepocha.

Prednáška bude zameraná na témy spojené so súčasnými podobami média grafiky a ich porovnania s tradíciou grafického žánru minulých dekád 20. storočia.

„Hovoriť budeme o žánri výstavy a formulovaní jej koncepcie, ale aj o grafike v širšom kontexte súčasného umenia: o jej hraniciach a presahoch, vstrebávaní rôznych žánrov, permutovaní, žonglovaní s nimi a vlastnom historizovaní,“ informovala Lucia Vadelová z Nitrianskej galérie.

Zdroj foto: www.sng.sk

Alexandra Kusá sa profesionálne venuje umeniu a architektúre 20. storočia a otázkam inštitucionalizovanej kultúry. Od roku 2000 pracuje v Slovenskej národnej galérii ako jej generálna riaditeľka. Taktiež pôsobí na Katedre dejín umenia Filozofickej fakulte Univerzity Komenského, kde sa zameriava na prednášky a semináre venované galerijnej praxi, politike a umeniu.

zdroj fotiek: www.webumenia.sk

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password