ALALYA je späť ako speváčka

Nitrianska kapela ALALYA sa na chvíľu mierne odmlčala, no fanúšikom sa v týchto dňoch pripomína novým singlom Osamelo svitá, ktorý sprevádza aj zaujímavý videoklip.

Speváčka Edit Andelová, ktorá bola ústrednou postavou niekdajšej hudobnej skupiny ALALYA, je dnes už dvojnásobnou mamou a starostlivosť o dvoch chlapcov jej neposkytla toľko času na koncertovanie, ako si želala. Následkom toho ostatní členovia kapely medzitým rozbehli svoje vlastné projekty.

„Ak sme aj počas mojich materských dovoleniek koncertovali, tak v komornejšej zostave s gitaristom Martinom Ralíkom, občas sa k nám pridala aj violončelistka a speváčka Martina Uhrínová,“ hovorí Edit.

Speváčka však nakoniec prišla k zásadnému rozhodnutiu ponechať si hudobnú značku ako svoje vlastné umelecké meno, pod ktorým bude ďalej tvoriť.

„Momentálne so mnou hráva basgitarista Lepiš a bubeník Joey Bánovský, občas si so mnou zahrá na klávesy Tony Marko, ale nové skladby tvorím v spolupráci s Martinom,“ vysvetľuje Edit, ktorá stojí aj za singlom Osamelo svitá ako jeho autorka. Pieseň sa nahrávala v Randal Group Production, pričom videoklip si Edit odskočila natočiť do talianskej Modeny. Dodáva, že fanúšikom plánuje ostatné single servírovať postupne.

Patrícia Ďurčová

Televízia Nitrička

Forgot Password