Aký názov bude mať obchodný dom v srdci Nitry?

Zrekonštruovaný obchodný dom je otvorený už od leta 2021. Spoločnosť v tom čase nechala ľudí hlasovať o tom, aké by mal niesť meno.

Bývalé Tesco odkúpila v roku 2017 spoločnosť Mirage Shopping Center, za ktorou stojí žilinský podnikateľ George Trabelssie. Rekonštrukcia budovy sa začala v marci 2020. Zaujímavosťou je fasáda, ktorá rešpektuje pôvodný návrh budovy zo 70. rokov minulého storočia. O názve obchodného centra rozhodli samotní obyvatelia Nitry, ktorí sa vo verejnom hlasovaní jednoznačne priklonili k historickému pomenovaniu Prior.

Názov fungoval od roku 1974 po rok 1989, kedy ho vystriedal K-Mart a Tesco.

Krátko po hlasovaní a pomenovaní obchodného domu obyvateľmi sa tento názov stal sporný. „Názov obchodného centra vzišiel z verejnej súťaže. Po otvorení obchodného centra ozvala spoločnosť, ktorá tvrdí, že majú práva na používanie tohto názvu,“ informovala hovorkyňa SIRS, a.s., Ivana Strelcová. Nápis bol preto v januári tohto roka demontovaný z budovy.

Objekt v súčasnosti nenesie žiadny názov.

Spoločnosť zvažuje vyhlásenie ďalšej verejnej súťaže o nový názov pre obchodný dom. Obyvateľom Nitry sa starý názov páči najviac, nakoľko sú na jeho používanie zvyknutí.

Viac sa dozviete z nasledujúcej reportáže TV Nitrička https://tvnitricka.sk/aky-bude-nazov-obchodneho-domu/

Televízia Nitrička

Forgot Password