Aktualizované: Príčina požiaru v dome na ulici Janka Kráľa je v štádiu vyšetrovania. Polícia začala s trestným stíhaním

Dym a požiar, ktoré včera v podvečerných hodinách bolo vidieť z ulice Janka Kráľa, mnohých vystrašil. Záchranné zložky museli zasahovať v Domove s opatrovateľskou službou.

foto: FB Televízia Nitrička

Podľa mesta Nitry, ktoré je vlastníkom bytov v domove, sú všetci obyvatelia v bezpečí.

„V prvom rade je dôležité, že všetci obyvatelia domova sú už mimo ohrozenia,“ uviedol na sociálnej sieti primátor Nitry Marek Hattas. Časť obyvateľov bola prevezená autobusom do náhradného ubytovania. Podľa nitrianskej krajskej políce bolo evakuovaných približne 50 ľudí . Polícia tiež potvrdila, že po uhasení požiaru sa väčšina z nich vrátila späť do svojich bytov.

„Pri požiari došlo k ľahkému zraneniu jednej osoby, ktorá bola prevezená do Fakultnej nemocnice v Nitre,“ uvádza krajská polícia.

Podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Nitre (HaZZ) Andrey Červočovej museli zachraňovať 14 osôb. „Tri osoby sa pri požiari zranili (dve osoby boli intoxikované splodinami horenia a jedna osoba mala rezné rany na rukách). Pri požiari boli použité autonómne dýchacie prístroje a vyvádzacia maska,“ doplnila hovorkyňa. Primátor uviedol, že záchranné zložky skontrolovali 20 ľudí, z toho 7 dostalo kyslíkové masky na podporu dýchania.

Zástupca riaditeľa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Marian Vetrák, v čase udalosti prechádzal okolo na motorke. „Hneď ako spozoroval požiar zastavil, rozbehol sa dovnútra a okamžite začal s hasením požiaru a evakuáciou osôb,“ opísala krajská polícia.

Predbežne vyčíslili materiálne škody. Polícia začala s trestným stíhaním.

Požiar bol hlásený v nedeľu 15. mája krátko po 19.20 hod. Na mieste udalosti zasahovali hasiči z hasičskej stanice v Nitre a v Dražovciach. „Požiar zlikvidovali jedným vysokotlakovým prúdom a jedným C prúdom. Obidva hasebné prúdy boli vedené cez okná smerom do objektu,“ opisuje zásah Andrea Červočová.

Následkom požiaru vznikla majiteľovi budovy priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na 100 000 eur. Príčina je podľa hasičov v štádiu vyšetrovania.

Polícia informuje, že požiar bytu na 2. poschodí, ktorý vyhorel, vznikol pravdepodobne zlou manipuláciou s otvoreným ohňom. Policajti Obvodného oddelenia Policajného zboru Nitra – západ začali v danej veci trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password