Aktivita Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok v májovej verzii potešila nitrianskych seniorov

Aktivitu Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok je už pomerne známa. Seniorov chce potešiť aj v jarnom období.

Pôvodná aktivita sa koná v adventnom období, počas ktorého zapojení dobrovoľníci zbierajú od ľudí krabice, napríklad aj od topánok. tie potom smerujú prevažne do zariadení sociálnych služieb, kde majú pred Vianocami potešiť ubytovaných klientov.

Organizátori spustili nedávno jarnú verziu s názvom Máj, lásky čas – láska kvitne v každom veku.

Tohtoročným motívom výzvy sú kvety všetkého druhu. „Pomôžte nám v čase od 1.5. – 31.5. 2022 premeniť smutné izby a spoločné priestory starkých na veselé jarné lúky,“ uvádzajú organizátori.

Do výzvy sa môže zapojiť ktokoľvek. S deťmi môžete napríklad ručne vyrobiť pohľadnicu s neutrálnym oslovením a prianím a priložiť k nemu kvety. „Vítané sú rezané kvety do vázy, no najlepšie sú kvety v črepníku, trvalky, skalničky a iné kvety, o ktoré sa môžu starkí starať a tešiť z nich čo najdlhšie,“ informujú organizátori aktivity. Darovať môžete aj kvety vyrobené z papiera, vyšívané, háčkované či medovníkové kytice.

Pohľadnicu s kvetmi je možné poslať alebo priamo priniesť do zariadenia zo zoznamu. Po doručení by ste mali vyplniť počítadlo aktivity, aby organizátori vedeli dať info, ktoré zariadenia treba ešte podporiť.

Z darčekov sa už tešia aj seniori zo Zariadenia sociálnych služieb Nitrava.

Žiaci zo škôlky na Dobšinského ulici v Nitre klientom zariadenia poslali vlastnoručne vyrobené pohľadnice a šípové ruže. „Ďakujeme, že takto vediete najmenších a dávate im príklad úcty k šedinám, lebo aj starý človek chce byť ľúbený,“ vyjadrilo vďaku vedenie zariadenia. Klienti ZSS Nitrava už stihli darované kvety aj vysadiť.

foto: FB Nitrava Zss Nitra

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password