Aktivisti budú hovoriť o ochrane zvierat a planéty

Šestica organizátorov sa podujala oboznámiť verejnosť s rôznymi druhmi pouličného aktivizmu za zvieratá a planétu.

Séria podujatí štartuje v nitrianskom Hideparku 27. júla o 14.00 hodine workshopom, počas ktorého si účastníci prejdú rôzne metódy aktivizmu a spôsoby ako efektívne osloviť ľudí. „Workshop je pre všetkých, takže ak nemáte skúsenosť s aktivizmom, je to skvelá príležitosť, ako začať. Ak nemáte skúsenosti môžeme sa o ne podeliť,“ informujú organizátori na sociálnej sieti.

Za prípravou podujatia stoja organizácie Save Organizing Tour, The Save Movement, Climate Save Slovakia, Climate Save Movement, Topoľčany Chicken Save a For the Animals. „Zachraňujeme a dočasne opatrujeme týrané a opustené zvieratá. Prednášame o aktivizme, organizujeme workshopy zamerané na zlepšenie zručností využiteľných pri aktivizme a aktivistické akcie. Poskytujeme a šírime informácie o zneužívaní zvierat vo všetkých oblastiach a kladieme dôraz na možné alternatívy,“ opisujú svoju činnosť aktivisti s organizácie For the Animals.

Podujatie bude pokračovať o 17.30 hod. premietaním filmu Cowspiracy.

Dokument hľadá odpoveď na otázku, prečo veľké svetové organizácie na ochranu životného prostredia mlčia o ekologickej hrozbe. Tú má predstavovať najmä živočíšna výroba. Po filme bude nasledovať krátka diskusia. V nedeľu sa o 15.30 na Svätoplukovom námestí bude konať Kocka pravdy. Ide o udalosť pripomínajúcu umelecké predstavenie.

Demonštrácia má vyvolať zvedavosť a záujem ľudí o vegánstvo aj premietaním záberov, ktoré zobrazujú bežný spôsob využívania zvierat.

Nevyhnutnosťou je čierny vrch oblečenia prispôsobený počasiu. Podujatie bude pokračovať v pondelok 29. júna o 8.00 v Topoľčanoch pietnym aktom pred bitúnkom.

Foto: ilustračná

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password