Ako si viedla nitrianska futbalovú mládež?

Cez víkend sa odohrali posledné zápasy žiackych kategórií a sezóna 2018/2019 je tak oficiálne za nami.

Tréneri a pracovníci v mládežníckych kategóriách sa pozerajú na uplynulú sezónu s úsmevom a spokojnosťou. Niektoré kategórie dosiahli výborné výsledky. V sobotu sa skončila dorastenecká súťaž U19 a takisto aj žiacke kategórie U14 a U15. V nedeľu kategória U11 obsadilo 2. miesto na veľkom turnaji slovenských akadémií v Dunajskej Strede.

„Každá sezóna sa dá hrať lepšie, ale myslím si, že či už v žiackych alebo dorasteneckých kategóriách, tréneri aj hráči sa snažili podávať maximálne dobré výkony. Sú zápasy, keď sa darí, sú zápasy, keď sa nedarí. Futbal sa nedá nalinajkovať,“povedal Igor Demo, športový riaditeľ mládeže FC Nitra.

Nitriansky mládežnícky futbal je za posledné roky na dobrej úrovni, priestor na zlepšenie podmienok je ale vždy. Prospela by najmä väčšia spolupráca s mestom.

„Najväčší problém je, že kluby ako Slovan, Dunajská Streda, Žilina sa pomaly, ale isto dostali pred nás, čo sa týka podmienok, čo ma mrzí, ale my, smrteľníci na tom asi nič nezmeníme, keď nie je vôľa až taká, ako by sme si predstavovali. Financie sú veľmi dôležité, od toho sa to všetko odvíja. Uvidíme, čo prinesie nová sezóny,“ uzatvoril Demo.

Príprava na nasledujúci ročník sa začne v druhej polovici júla. Vyjadrenia trénerov na jednotlivé kategórie si môžete prečítať na oficiálnych stránkach FC Nitra.
Foto: ilustračné

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password