Ako sa žije ženám s krátkymi vlasmi?

Snom každej ženy je mať krásne dlhé vlasy. Teraz vám však predstavíme jednu, ktorá sa tejto koruny krásy vzdala. A to dobrovoľne. Reč je o Veronike Barboríkovej, študentke masmediálnej komunikácie v Trnave.

Bola tvoja zmena účesu reakciou na nejakú životnú udalosť, alebo sa za tým skrýva iný príbeh?

Môžem povedať, že zmena môjho účesu bola prostou chybou. Som vlasový chameleón, milujem výzvy. Tentoraz sa mi to však podarilo nad moje očakávania. Aplikovala som si na vlasy masku, ktorú som podľa všetkého zle zarobila, a preto bolo do necelých desiatich minút po vlasoch. 

Krátky účes zvyknú nosiť skôr muži. Aký je tvoj pohľad na tento módny trend?

Krátky účes nosím už približne rok a je pravda, že som za tú dobu nestretla ženu s vyholenou hlavou. Krátke strihy v rôznych farebných variáciách áno, dobrovoľne holohlavú však nie. Je pravdou, že takéto účesy nosia skôr muži. Alebo možno sú to len predsudky? Keď môžu mať muži dlhé vlasy, prečo by sme my, ženy, nemohli nosiť krátke? Tento typ účesu sa žena jednoducho musí naučiť nosiť a užívať si ho. Až potom sa stáva šmrncovnou. 

Čo na to okolie? Máš pocit, že priťahuješ viac pozornosti ako predtým?

Najbližší ľudia v mojom okolí vedeli, že som to sama zbabrala (smiech). Nezainteresovaní sa však zľakli, či v tom nie sú vážnejšie veci. Som rada, že skutočne ide len o moju nešikovnosť. Faktom však zostáva, že pozornosti sa mi počas posledného roka dostávalo viac ako dosť. 

Nie je ti ľúto tvojich dlhých vlasov?

Pochopiteľne, sem tam mi príde, že som trošku iná ako ostatné ženy, ale vlásky dorastú, čiže si z toho veľkú hlavu nerobím. Paradoxom je, že vlasy som od detstva brala ako korunu krásy. Netuším, ako som sa naučila žiť takto bez “koruny”. Som však šťastná a spokojná a dnes už viem, že vlasy len podčiarkujú krásu ženy. 

Ako zmena účesu ovplyvnila tvoje sebavedomie? Narušilo to tvoju komfortnú zónu

Holá hlava je absolútny búrač komfortnej zóny. Prvé mesiace boli plaché, vôbec som si nevedela dať dole čapicu. Bála som sa, hanbila. Prišlo leto a už bolo nemysliteľné, aby som počas neho nosila čapice, tak som sa odvážila dať to dole. Priťahujem pohľady ľudí, niekedy až extrémne, miestami je to až rušivé. Samozrejme, my ženy, niekedy máme rady tú pozornosť, že? Tento „look“ ma toho veľa naučil. Stala sa zo mňa odvážnejšia žena a myslím si, že som získala aj určitú charizmu. Naučila som sa predať samú seba, v dobrom význame. Konečne viem, čo je vo mne a užívam si to.

Aké najlepšie výhody podľa teba krátky strih prináša? 

Z dvojhodinového chystania sa stalo dvadsať minút. A to nepreháňam, ešte aj so sprchou. Prvýkrát som si do sýtosti užívala leto, bolo mi príjemne, nič ma nezohrievalo. Teraz sa však blíži zima a ja uvažujem, že si kvôli nej nechám vlásky opäť narásť. 

Patrícia Ďurčová

Televízia Nitrička

Forgot Password