Ako prežiť Štedrý deň a nezblázniť sa?

Kto z nás nezažil ten zhon a stres? Kapor je ešte vo vani, deti sa vonku bláznia a na darčekoch sú stále nalepené cenovky. Jedným slovom katastrofa!

Samotným vianočným sviatkom predchádzajú zdĺhavé povinnosti, ktoré sú nemenej stresové. Či už ide o nákup darčekov, doplnenie chladničky, zdobenie domu ale aj o mnohé iné. My vám prinášame 3 tipy ako zostať počas Štedrého dňa v príjemnej atmosfére bez konfliktov a hádok.

Rozplánovanie úloh
Najlahšie je niekoho poučovať a pritom nič nerobiť, všakže? Aby celý Štedrý deň prebiehal v pokoji, je viac ako potrebné, aby si členovia rodiny úlohy vopred rozplánovali. Skvelým variantom je aj spravenie si “to do” listu alebo myšlienkovej mapy. Ako sa hovorí, ak chcete mať v živote prehľad, plánujte.

zdroj: pixabay.com

Nemusí byť vždy všetko na 100%
Dovoľte si nemať veci na 100%. Vždy sa snažte robiť všetky činnosti najlepšie ako viete, ale stále pri tom myslite na svoje zdravie. Vianoce sú o atmosfére a nie o tom, že všetko má byť tip top. Netrápte sa nad tým, že nie je dokonale upratané. Nik vás nebude hodnotiť, apropo, keď nejde o život, nejde o nič. Radšej venujte svoj čas rodine, užívajte si vianočnú náladu a dobré jedlo. Zájdite do prírody, hrajte sa spoločenské hry, alebo si len prečítajte knihu, na ktorú ste počas roka nemali čas.

Láska je na prvom mieste
Kľúčom k úspechu pri každej činnosti je, keď ju vykonávame v psychickej pohode a láske. Pri Štedrom dni to platí dvojnásobne. Hádky, škriepky či odúvanie je absolútne zbytočné. Načo si kaziť tak krásny deň? Nezabúdajte o čom skutočne Vianoce sú. O láske, priatelia.

zdroj: pixabay.com

Televízia Nitrička

Forgot Password