Ako prebieha rekonštrukcia v Mestskom kúpeli?

Mestská plaváreň je od polovice júna zatvorená. V priestoroch kúpeľa prebieha rekonštrukcia.

Plaváreň museli na pár mesiacov zatvoriť. Príčinou bola voda, ktorá z bazéna začala cez prasklinu unikať a dostala sa do technickej miestnosti. Tentokrát išlo o rozsiahlejšiu rekonštrukciu a na prebiehajúce práce sme sa boli v nitrianskej mestskej plavárni pozrieť.

V priestoroch Mestského kúpeľa sa nachádzajú 2 bazény. Jedným je plavecký bazén, ktorý má dĺžku 25 metrov a maximálna hĺbka vody dosahuje 170 centimetrov. Druhý bazén je určený pre deti, ktorého maximálna hĺbka vody je 85 centimetrov. V rámci zariadenia je k dispozícii suchá sauna s kapacitou 20 osôb. Prevádzková doba sauny je rozdelená tak, aby muži a ženy mali samostatne vyhradený priestor a čas v daný deň. Jej súčasťou sú šatňa, potiareň, ochladzovací bazén so sprchami, vírivá vaňa, WC a odpočiváreň.

V plaveckom bazéne sa aktuálne robia búracie práce, montáž potrubia, sacieho a výtlačného systému. Rovnako aj pofóliovanie bazéna, vrátane prelivových žľabov. Na detskom bazéne sa v rámci rekonštrukcie montuje výtlačný systém a tiež pofóliovanie.

„Rekonštrukciu Mestského kúpeľa bolo potrebné pristúpiť pre zlý stav rozvodov vody, ktoré dlhoročne vytvárali problémy a sú vedené v telese bazéna, kde bude potrebné vykonať isté búracie práce. Následne po inštalácii týchto rozvodov budú bazény pokryté bazénovou fóliou, ktorú sme ako lacnejšiu a akceptovateľnú alternatívu prijali, nerezové telesovanie je podstatne drahšie,“ informoval vedúci Oddelenia športových zariadení, MsÚ v Nitre Miloš Dovičovič.

Mesto Nitra na rekonštrukciu mestského kúpeľa vyčlenila z rozpočtu 200-tisíc eur, ale suma rekonštrunkcie bola nižšia. „Podarilo sa nám vysúťažiť firmu, ktorá spravila prácu za 161 725,50 eur s DPH,“ informoval hovorca mesta Nitra Tomáš Holúbek.

Pokiaľ sa chcete osviežiť v týchto horúčavách, vhodnou alternatívou je Mestské letné kúpalisko. Práce na Mestskom kúpeli ešte chvíľu potrvajú.

„Zmluva je podpísaná tak, že práce by mali byť ukončené do konca septembra,“ doplnil Dovičovič.

Mesto Nitra informuje, že ľudia, ktorí si kúpili permanentky, o nič neprídu – vopred zaplatené vstupy im platia aj napriek tomu, že medzitým sa upravili ceny vstupov na všetky športoviská. Návštevníci si ich môžu minúť po znovuotvorení kúpeľa.

zdroj fotiek: fb Mesto Nitra

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password